Prima projekt ProstěPrim

Tereza věty načíná, Vašek je doplňuje.

Kdo by ještě nevěděl, ProstěPrim je projekt zabývající se renovováním historických hodinek Prim, které byly v Československu vyrobeny mezi lety 1958 a 1993. Značka se snaží přivést staré hodinky opět k životu. Rádi bychom díky ní zvýšili patriotismus mezi mladými Čechy, jelikož věříme, že hodinky Prim jsou něco, na co bychom měli být jako národ po právu pyšní.

Naším cílem je především rozšířit povědomí o klenotu českého průmyslu, kterým bezesporu značka Prim byla (a já věřím, že stále je). Firma Prim byla jednou z mála na celém světě, která byla schopná vyrobit mechanické hodinky od A do Z. My se nyní snažíme Primkám vdechnout nový život a tím pokračovat v tradici česko(slovenského) hodinářství, které patřilo ke světové špičce.

Samotná myšlenka na založení značky se zrodila klasicky česky na jedné z pražských pivních zahrádek, konkrétně jednoho teplého večera v létě 2015. Má vášeň pro Primky propukla však již v roce 2011, kolem mých 18tých narozenin, kdy jsem dostal své první hodinky této značky, které nosil již můj pradědeček. ProstěPrim tedy jako myšlenka existuje od léta 2015, nicméně náš e-shop začal fungovat až na začátku prosince téhož roku.

Za celým projektem stojíme dva – já a moje přítelkyně Nela. Jsme mladí lidé, které spojuje vášeň pro nádherné hodinky Prim. Já sám vlastním sbírku více než 400 kusů těchto hodinek a doufám, že se bude nadále rozrůstat.

Za tu dobu jsme přivedli zpátky k životu přes 200 nejrůznějších hodinek značky Prim. Za takový úspěch vděčíme především našim zákazníkům, kteří nám projevili a stále projevují důvěru a opakovaně se na nás obrací s pozitivními ohlasy. Cítíme, že to, co děláme, má smysl a lidem se skutečně líbí! Nač kupovat nové hodinky, když můžete nosit klenot s příběhem?

Snažíme se přispět k udržitelnosti tím, že renovujeme mechanické hodinky, které byly povětšinou již odepsány. Snažíme se je znovu dostat mezi lidi. Dá se říci, že se tím pádem snižuje poptávka po nových hodinkách, které se vyrábí masově a v naprosté většině nejsou mechanické, čímž, alespoň podle našeho názoru, nikdy nebudou schopny přežít desetiletí a dělat radost budoucím generacím. V ProstěPrim věříme, že je důležité pokračovat v příběhu věcí, které jsou natolik kvalitní, že vydržely a vydrží mnoho let, ať už se jedná o hodinky nebo o cokoliv jiného.

Je to radost z mnoha různých důvodu. Prvním důvodem je určitě to, že mě vždy zajímaly dějiny a hodinky Prim hrají podle mého názoru důležitou roli v historii českého národa a jeho “zlatých ručiček”. Jako druhý důvod mohu uvést, že díky mému projektu můžeme značku Prim, která již bohužel není všeobecně známá, představit mladým lidem, kteří stejně jako já docení historii a zároveň eleganci hodinek Prim. V neposlední řadě mě moc těší, že máme s přítelkyní stejnou zálibu.

Práce na hodinkách zabere většinou 4 až 5 hodin, nicméně v některých případech, kdy jsou hodinky opravdu ve špatném stavu, se doba opravy prodlužuje podle závažnosti poškození. Hodinky se navíc po opravě musí několik dní sledovat, aby byl jejich chod spolehlivý a co nejpřesnější.

Zákazníci si mohou naše hodinky zakoupit na internetové adrese www.prosteprim.cz, případně na různých fyzických akcích jako je například Czech Design Week či Sustainability Day – Xmas Edition. Fanouškům doporučujeme sledovat především naši facebookovou stránku, kam pravidelně přidáváme fotografie nových hodinek, účasti na různých akcích a jiné aktuality. Najdou nás ale i na instagramu.

Hodinky ProstěPrim navíc najdete i v Czech Labels & Friends! 😉

Zdroj: Secondround.cz 

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek