ARTY-ČOK na mole i v ulicích ?

Mezi mladé designéry patří i Daniela Pešková, která se na letošním  Mercedes – Benz Prague Fashion Weekendu spojila pro kolekci S/S 15 s Eliškou Judovou. Ta tvoří po názvem ELAJEDIOVA a doplnila kolekci Daniely koženými psaníčky. Už Daniely loňská kolekce Wooden zaujala. Její modely jsou ženské, tajemné, ale ne prvoplánově vyzývavé a hlavně jsou nositelné. Navíc díky použitým materiálům vypadá každý kus luxusně.  Co hledat v její kolekci a čím se inspirovala? „Kolekce je o člověku a jeho vnější prezentaci, to, co sami chceme nebo nechceme ukazovat. Takový ten celkový dojem, který je ale narušen ve chvíli, kdy konkrétního člověka lépe poznáme a my jsme najednou schopní vidět jednotlivé a naprosto odlišné části, které se nám na první pohled skrývaly,“ popisuje Daniela.

Eliška se svou značkou ELAJEDIOVA předvedla kolekci s trochu krkolomným názvem CARCIOFO-eccezionale “io e mio carciofo” J . Jak název kolekce vznikl a co vyjadřuje? “Kolekci jsem nazvala Carciofo – artyčok -, který se skládá z navrstvených slupek, podobně jako my. Dodatek eccezionale – výjimečný- proto, že oproti běžným artyčokům, které mají všichni stejný vzorec pro vrstvení slupek, tedy i vždy stejný výsledek, má každé Já svůj specifický vzorec, který ho dělá jedinečným”, říká o své kolekci Eliška Judová.
 

Ve Fashion MAP jsme rádi, že mladí návrháři tvoří i takto nositelné kolekce s potenciálem dostat se rychleji mezi veřejnost, a navíc dodávají potřebnou rovnováhu mezi komercí a umělecky zaměřenými kolekcemi. 

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...