Berlínské tajné vintage nakupovaní

Prvním tipem na nákupy je Isobel Gowdie, „2nd season I new I vintage“ obchod, se ukrývá ve vnitřním dvorku budovy v ulici Alte Schönhauser Straße 39. Musíte zazvonit na zvonek s nápisem Isobel Gowdie, čímž se vám dostane už v tom okamžiku onoho vyjímečného pocitu. Rohový, vzdušně řešený čistě bílý prostor vám nabídne kousky od designérských značek jako Isabel Marant, Dries Van Noten, Missoni, Maison Martin Margiela, Sonia Rykiel a dalších, stejně tak doplňky od ikonických značek jako Prada a Hermés. Při větším štěstí můžete objevit i nějaký ten starší kousek od berlínských designérů jako například Lala Berlin.

Druhým tajným tipem je vintage/second hand obchůdek v ulici Schönhauser Alle mezi vchody 174 a 175. Tento nepříliš výrazný vintage shop Cache Coeur byste skoro až mohli přehlédnout, což by ale byla věčná škoda. Tento obchod je pravý opak předchozího tipu. Prostor působí temněji a méně vzdušně, neb je přeplněn „tak nějak“ rozmístěnými štěndry a krabicemi od banánů. Prostor ale klame. Štendry jsou plné kousků od značek jako Vivienne Westwood, Margiela, Marni, Balmain a dalších světoznámých jmen. Majitelka Gerlinde je největším pokladem, který v tomto jejím „království“ můžete objevit. Móda a hlavně objevování a sbírání těchto jedinečných kousků je její vášní. Její hluboké znalosti módy prosakují každou její větou. Například podotkne, že „u těchto pletených vintage šatů ze 70. let se pro vzor inspirovali 30.léty“. Znalost historie módy prokáže i u skrytého štěndru „pro vyvolené“. A co víc, miluje Čechy a obdivuje nábytek od Jindřicha Halabaly. Prý to začalo jedním stolkem. Aktuálně má již pět kousků, neb jak říká: „Teď se ještě dají běžně najít v obchodech se starým nábytkem, blešácích či přes inzerát, ale jednoho dne se stane, že už tak lehce k nalezení nebudou, prostě budou „gone“.

Kromě dalších velmi zajímavých kamenných vintage shopů jsou v Berlíně velmi časté bleší trhy. Některé se objevují zcela náhodně, bez pravidelnosti, jiné jsou na určitém místě v určitý den. Jedním takovým je nejznámější, i turisty vyhledávaný, bleší trh v Mauerparku, který se koná každou neděli. Tento bleší trh nabízí nejen oblečení z druhé ruky a vintage kousky, nábytek a bytové doplňky z minulého století, ale také zde prodávají své designy menší designérské značky a designéři osobně. Počítejte s tím, že bude zcela přeplněn lidmi, opravdu ale stojí za navštívení už jen pro svoji typickou atmosféru. A ještě jedno doporučení na závěr – pokud Mauerpark navštívíte za hezkého počasí, hned vedle prostoru s bleším trhem je obrovské prostranství, na němž většinou probíhá Open Mic Karaoke nebo nějaký koncert či představení.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...