#BRANDLOVEㅣPALOMA WOOL: španělská značka, která padla do oka Lily-Rose Depp nebo Belle Hadid

Paloma Wool. Módní značka, kterou si oblíbila Emma Chamberlain, Bella Hadid, Lily-Rose Depp nebo Stephanie Broek. Odkud se vynořila a čím si získala srdce tolika módních ikon? To se dozvíte v dnešním díle z naší série #BRANDLOVE, ve které vám představujeme neotřelé módní projekty, naposledy například americkou vintage značku Bode.

V souvislosti s počátky Paloma Wool musíme zpět do roku 2014, konkrétně do španělské Barcelony. Právě v tomto městě značku založila designérka Paloma Lanna. Lanna původně experimentovala s analogovou fotografií. První kousky, které vytvořila, byly součástí limitované edice mikin s potiskem fotografií. Právě fotky zůstaly se značkou neodmyslitelně spojeny dodnes. Instagram, který je pro značku hlavním komunikačním kanálem, je plný uměleckých fotografií, inspirativních příběhů a zákulisních pohledů do procesu tvorby. Díky autentickému a konzistentnímu obsahu si značka získala širokou základnu věrných fanoušků po celém světě.

Zakladatelka a kreativní ředitelka Paloma Wools Lanna. Foto: Pheline Açil

Paloma Wool se od samého začátku profiluje jako značka, která překračuje hranice tradiční módy. Její filozofií je propojit umění, fotografii a design. Každou kolekci koncipuje Lanna jako umělecký projekt, který nejen odráží současné trendy, ale také nese silný umělecký a kulturní náboj.

Designy Paloma Wool jsou charakteristické svým minimalistickým, ale zároveň výrazným stylem, pro který je typické vrstvení a průsvitné materiály. Používají se jednoduché linie, neutrální barvy, ale i odvážné vzory a textury. Každý kousek je navržen tak, aby byl pohodlný a funkční, ale zároveň esteticky zajímavý. Značka se nebojí experimentovat s neobvyklými materiály a technikami, což vede k originálním a neotřelým výsledkům.

Udržitelnost je přitom jedním z klíčových pilířů fungování. Značka se snaží minimalizovat svůj ekologický dopad pomocí etických výrobních procesů a používání udržitelných materiálů. Oblečení Paloma Wool se vyrábí lokálně, v rodinných továrnách převážně ve Španělsku, ale také v Itálii a Portugalsku. Značka spolupracuje s klíčovými maloobchodními prodejci, jako jsou Ssense, Nordstrom a Voo Store. Každý kus oblečení je vyráběn v malých sériích, což pomáhá snižovat množství odpadu a zaručuje vysokou kvalitu výroby. Paloma Wool také zaměstnává lokální řemeslníky a výrobce.

Jedním z nejzajímavějších aspektů Paloma Wool je její zaměření na spolupráci s umělci a kreativci z různých oborů. Značka pravidelně spolupracuje s fotografy, malíři, sochaři a dalšími umělci, což se odráží v unikátních kolekcích a kampaních. Tyto spolupráce nejen obohacují samotné produkty, ale také přispívají k vytvoření silné a angažované komunity kolem značky.

Značka zaujala prezentací kolekce na Spring Summer 2023, kdy na přehlídkovém mole na Fashion Weeku v Paříži prošly modelky otevřenou výlohou, a následně se ponořily do bazénu. Pro kolekci Fall Winter 2024/2025 fotografka a umělkyně Carlota Guerrero, která s Paloma Wool úzce spolupracuje od jejího počátku, zinscenovala v prostorech přehlídky hru petanque. 

Carlota Guerrero. Foto: British Vogue

Značka se hodně soustředí na potisky a barvy, v poslední době se však zaměřila na nové látky a úplety. Ženskost bezesporu vystupuje jako hlavní identita značky a silně reflektuje ženskou komunitu. “Mé těhotenství také změnilo Palomu Wool, protože se změnilo mé vlastní tělo. Značka zraje s každým mým krokem a nemůžu se dočkat, kam se bude ubírat,” popisuje své další vize Lanna.

Paloma Woll Fall 2024

Podobné texty

Narozeninový LOOKBOOKㅣhvězda TikToku Madeline Argy a její y2k móda

Mnoho lidí jí přezdívá druhá Emma Chamberlain. A není...

KVIFF mapping: outfity, které stojí za povšimnutí

Letošní 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech...

Narozeninový LOOKBOOKㅣLana Del Rey a její vintage glamour

Dnešním dnem slaví ikonická Lana Del Rey své 39....

Chodidla v pohodlí díky sandálům od Dr. Martens

Nová kolekce vzdává hold klasickým modelům Dr. Martens a...