Celý svět v Berlíně

Vlčí Litva

V berlínském Temporary showroom jsme objevili kromě mnoha známých nebo alternativních mezinárodních značek i jeden mladý brand z Litvy. Značka designérky Agnese Narņicka One Wolf je unisexovou reakcí na “přeplácaný” svět módy. Je důkazem, že unisex hýbe módním světem skrze národy od velkých značek až po mladé designéry. Také je to dobrý příklad toho, že v pobalstských zemích se nejen v módě děje hodně a možná je čas tento nedotčený prostor prozkoumat. 

Německý pinqponq

Protože móda může být hravá, dobrá, zábavná a praktická. Taká je idea Kolínské značky batohů pinqponq, které jsou 100% vyrobeny z recyklovaných pet lahví. Ve Fashion MAP se nám líbí, že roste poptávka po recyklovaných materiálech a taky to, že kromě životného prostředí se pinqponq stará o své zaměstnance. Ano, vyrábějí ve Vietnamu, ale jsou na to hrdí. Tato mladá parta fashion nadšenců byla v Azii vybrat svou výrobnu, kde mají zaměstnanci kromě pravidelných pauz dobré mzdy a také fotbalové hřiště nebo kantýnu. Díky fér podmínkám, tak může být móda skutečný zdroj financí pro všechny zainteresované.  

Copenhagen a minimal

Kowtow (v překladu úcta nebo pokora),  je značka z Holandska, kterou si oblíbí všichni, kteří nakupují rádi online, baví je minimalistické střihy, přírodní látky, ležérní styl a hlavně jim také záleží, jaký dopad na životní prostředí má jejich nová halenka, triko nebo sukně. Kowtow si na sebe obléknete spolu s certifikátem fair trade a potvrzením od Global organic standards. Používají jen  100% organickou bavlnu, který původ znají již od samotného semínka. Už název brandu Kowtow, pocházející z mandarínštiny naznačuje, že brand má hluboký respekt k přírodě a ke svému okolí.

Norské brýle na vícero způsobů

2 v 1. To jsou brýle od norské značky Kaibosh. Super nápad, který nás baví. I takto se dá pojat sustainable vize.  Z jedné strany černé klasické brýle se díky vyměnitelným nožičkám na rámu brýlí dají proměnit na růžovou letní variantu, kterou si chcete vzít sebou na festival. Zamlouvá se vám tenhle nápad stejně jako nám? Počkejme si do příštího června, kdy by se měli prototypy dostat skutečně na trh.

Francouzský byznys s ponožkami.

Ten pocit, když vám pračka zase zhltne ponožku. Vždy jenom jednu. A co pak deláte s tou druhou? Ve Francii mají na to odpověď! Jednoduše ji darujete! Značka Marcia Decarvalho z vašich ponožek, které ztratili svoji polovičku v pračkovém bermudském trojúhelníku jednoduše udělá novou. Recyklovaný materiál se tak používá dál a může mít ještě hodnotu a nový život. Jednoduché, vtipné a originální.
 

Berlínský fashion week je díky veletrhům a pop up storům vždy o krok napřed a kromě high fashion brandů má prostor pro ty nejoriginálnější myšlenky. Jaké další brandy jsme na fashion weeku ještě objevili? To nejlepší z evropské produkce již příště na Fashion MAP!

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek