Letem fashion světem #17

Německý gigant Adidas už na jaře oznámil své plány ohledně výroby oblečení z plastů, které znečišťují světové vody, a tento týden tu máme první vlaštovku. Ve spolupráci s organizací Parley of the Oceans představila sportovní značka obuv, jež je kompletně vyrobená z odpadů vylovených z oceánu a z rozložitelné měkčené pěny. Design je povedený i díky použitým sítím pytláckých lodí. Posuďte sami, zda se velké firmy vydávají správným směrem, nebo jde jen o marketingový tah a chvilkové umlčení ekologických organizací. Celý článek na stránce http://www.fastcoexist.com.

Karl Lagerfeld oslavuje 50 let na postu kreativního ředitele u módního domu Fendi. Jde o vůbec nejdelší spolupráci designéra a luxusního módního domu. K této příležitosti vyjde kniha plná interview, skic a vzpomínek. Publikace bude k dostání ke konci září pod jménem Fendi by Karl Lagerfeld. Malá ochutnávka ve formě kresbiček a fotek na http://www.vogue.co.uk.

Magazín Fantastic Man reflektuje stylové, úspěšné a inspirující muže už deset let. Slaví proto vydáním knihy, která shrnuje ty nejpovedenější rozhovory doplněné obrázky světoznámých fotografů. Navnadit ke koupi vás mohou jména jako David Beckham, Tom Ford nebo Ewan McGregor.  Pokud se chystáte objednávat, zkoukněte http://www.fantasticman.com/.

V důsledku zvyšujících se daní a klesajících prodejů se značka American Apparel dostává do stále tíživější situace. Na svých webových stránkách společnost zveřejnila tiskovou zprávu, která informuje o přijatých úsporných opatřeních, mezi něž patří mimo jiné iuzavírání prodělávajících poboček a propouštění zaměstnanců. Na druhou stranu se pokusí otevírat nové pobočky v místech, kde lze očekávat vyšší prodeje zboží. I přes to však není jisté, zda značka přežije následujících 12 měsíců. Možná se tak v blízké době dočkáme zániku další světoznámé značky, která jako jedna z mála staví na lokální výrobě. Více o úsporných opatřeních najdete na http://hypebeast.com.

Novou voskovou figurínu Kim Kardashian předvedlo londýnské muzeum Madame Tussauds. Kopie celebrity drží mobilní přístroj a pořizuje selfie, na níž můžete být s ní. Fashion svět ale více zajímá outfit Tv star. Kim oblečenou ve svých oblíbených šatech Balmain z kolekce podzim 2012 máte možnost zhodnotit na http://www.mtv.com/news. Není třeba dodávat, jak velká reklama to pro módní dům je.

Eva Longoria se přidává k osobnostem, které zakládají vlastní řady oblečení. První kolekce je oznámena na podzim 2016 a herečka se plánuje zaměřit na šaty, business a sportovní módu. Později by se ráda vrhla i do doplňků. Podle svých slov chce ženám nabídnout variabilní oděvy evokující komfort, sebejistotu a osobní kouzlo. Více o tom, proč se rozhodla navrhovat, se dozvíte v článku na http://stylenews.peoplestylewatch.com.

Po proslulých modelkách oslovil fotograf Mario Testino i Annu Wintour. Pro oblíbený instagramový projekt „Towel series „ se nechala zvěčnit v županu a následovala tak třeba Caru Delevigne, Justina Biebera nebo Blake Lively. Pokochejte se i dalšími „ručníkovými “ fotografiemi na http://www.mariotestino.com/photography/personal-projects/the-towel-series.

A na závěr vychytávka s čistě letní tématikou. Pokud se rádi opalujete, ale nebaví vás přemýšlet o tom, kdy je ten správný čas na další vrstvu krému, bude vás zajímat novinka společnosti Spinali Design – inteligentní bikini, které vás pomocí snímače a aplikace ve vašem mobilu upozorní na dostatečnou dávku slunečních paprsků. Jak to celé funguje, se dozvíte ve videu na  https://www.youtube.com.

Pro tentokrát je přehled kompletní. Ale i v dalším týdnu pro vás budeme monitorovat oblast módy a stylu. Vy zatím užívejte letních dní a sledujte nás třeba i z dovolené. 😉 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...