Česká móda v síti

Zoom na Zoot

Zoot je jeden z nejdéle fungujících online obchodů, kde si své místo nacházejí i lokální produkty a kolekce. Jaký je Zoot? Kopec autentických lidí a spousty oblečení, do kterého chce Zoot obléci úplně každého. Proto nabízí všechno od neforemných triček až po ty největší trendy. Ve Fashion MAP nám k srdci přirostl jejich projekt DOBRO, který podporuje vždy jinou charitativní organizaci nebo dobrou myšlenku. Krom toho má ZOOT i vlastní tým lokálních návhářů, takže se těšíme na něco nového a místního.

Win win pro obě strany

Uplným protikladem je nově otevřený online store Anny a Barbory. Žádné masy a žádné velké kampaně. Win win jede svou cestou upcyclingu. Vintage kousky, které objeví holky někde v sekáčích, díky svým šikovným rukám promění na next must have pieces. Stejným způsobem začínal dnes již propálený obchod Nasty Gal. Jeho zakladatelka Sofia, kdysi bez práce, je dnes CEO milionové společnosti. Je možné, že se jednou podaří podobným způsobem prorazit i těmto dvěma holkám? Anebo si alespoň vydělat na živobytí? Mít online store v Čechách je ještě stále o dost jiné, než v zahraničí.

Kde kotví Molo?

Příkladem rozdílu mezi online shopem v zahraničí a u nás, je například komunikace už více než 2 roky starého online Molo7. Molo sledujeme od jeho začátku. Lokální fashion pod jednou střechou! Mohla to být nová kapitola české módy a celého byznysu. Možná to bylo na tuzemského zákazníka moc brzy, a možná jen chyběl elán nebo profi insider, který ví, jak na to. Molo7 sice nadále pluje ve svých vodách lokálních návrhářů, ale chybí mu pevný bod, kde by zakotvil. Selekce je rozpačitá, od home made broží až po designérské solitéry.

Česká upřímnost

O české úpřímnosti a o online obchodě honest.ly jste se mohli od nás dozvědět už předtím tady. Obchod, který prezentuje výrobky od lokálních designerů, se zaměřuje hlavně na doplňky a interiérový design. V Čechách úplně nový koncept, do kterého se zamilujete. V tomto případě věta, že kvalita převyšuje kvantitu úplně sedí, protože na obchodu bohužel zatím až tak velký výběr nenaleznete.

Moderní tržiště ART BE

Nový portál ART BE, o kterém ne úplně všichni ví. Měli by ti, pokud chtějí podporovat nejen fashion scénu, ale také tuzemské grafiky nebo šperkaře. Online obchod nazývá sám sebe “moderním tržištěm” a na první pohled to tak i vypadá. Hezký layout se snaží v množství odlišných věcí, udělat alespoň trochu ordnung. Ve Fashion MAP nás baví nápad kurátorsky vybraných produktů na základě vlastního stylu. Jestli se trefili i do toho vašeho, se můžete podívat tady.

Obchod, který má svůj online

Gallery shop jde vlastním směrem. Je to online store, který navazuje na svou kamennou prodejnu La Gallery Novesta. Takže pokud nemůžete být zrovna v Praze a toužíte po kusu od Jakuba Polanky, mladé a nadané Hany Frišonsové nebo uznávané Mirky Talavaškové, máte to mít. Sortiment doplňují slovenské tenisky Novesta, které se nám ve Fashion MAP rozhodně líbí!

Rozrůstající se portfolio online obchodů je znakem toho, že i u nás už jsou lidé, kteří chtějí víc, než jen produkty. Chtějí lokální věci s duší a vyrobené s citem, zodpovědně vůči ostatním a přírodě. To, že bude podobných konceptů jen přibývat, je dobře. S každou snahou se totiž rodí něco jiného a lepšího. Ve Fashion MAP jsme vždy chtěli přinášet designéry blíž k lidem a do jejich skříní. Tuto misi se snažíme poctivě naplnit a už brzy máme malé překvapení. Bude se jmenovat LOCAL LABELS a bude součástí našeho hlavního menu.:)

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...