Český pochod do módního světa – part 2.

Monika Drápalová je jako život sám. Autentická a přitom měnící se. Konceptuální, emoční, ale taky plné skvěle nosících se looků – také jsou její kolekce které milujeme. A květinové léto nebylo výjimkou. Ano, když vám vadí květiny, asi si na příští léto zvolíte jiné jméno, ale nás baví celek a způsob jakým Monika na kolekce nahlíží. Každou sezonu je její kolekce jiná, vždy ale patří k tomu nejlepšímu co můžete vidět. Autentické fotografie Karin Zadrick které se proměnili ve sladko-dramatické potisky posunuly oversize tvary a unisex looky o kus dál.

Akční ODIVI

Pamatujete si na doby, kdy přehlídky ODIVI nechávali půlku fashion stanu prázdnou? Po pár letech je ale všechno jinak! Teď je na tuto mladou holku téměř takový nátřesk jako na Jakuba Polanku. V počtě fanoušků oblečených ve věcech stejné značky jako na mole, ale ODIVI jasně vítězí. Kam se podíváte, uvidíte ODIVI šaty, sukně, mikiny… Promyslená prezentace v sociálních médií, oddaný team, skvělé rozšifrování trendů a na nic si nehrající tvary dělá z ODIVI jednou z nejprogresivnějších značek. První značka, která si dokázala kolem sebe vystavat silnou komunitu lidí, kteří zhltnou cokoli, co ODIVI představí. Včetně ID Nike tenisek nebo nejnovější kosmetické řady. Všechno v dobrém. My máme Ivu taky moc rádi a patří ji velký dík za to, že nabízi nejen oděv, ale taky emoci, příběh, pocit a v spolupráci s Nobody Listen taky hudbu a zábavu.

 

#womanpower Jakuba Polanky

Netušíme jak to Jakub dělá. Nejen jeho vizuálno, ale taky jeho skromnost a výdrž ho dělají pozoruhodným návrhářem, z přehlídky kterého odcházíte vždy s nějakým lepším pocitem. O sobě, o světe, o módě. Jeho styl se rafinovaně mění. V letní kolekcii ukázal, že móda je kombinací hry a nadhledu. Smazal rozdíly mezi civilní pracovní uniformou a dokonale střihnutým kostýmkem. K tomu všemu disco kozačky a flitrované kabelky. Sexy, odvážné, neotřelé a sebevědomé. Glamour look kombinovaný s trashem roztrhaných triček.  Jásáme jak se Polankovi kolekce povedla a s jakou lehkostí fungují vedle sebe náročné kusy. Totálně pracovní look a monterky můžou být ženské!  K tomu makeup z písmen, který působí jako zašifrovaný odkaz nebo hra se slovami. Na molu se taky obejvily různé věkové kategorie a kromě modelek taky opravdické ženy a herečky. Moc povedené léto!

Pohádky o malém princi, které Petra Ptáčková vyprávěla vloni, vyměnila za jiné příběhy. Vše je trochu víc reálné a při zemi. To co zůstává, nebo se dokonce rozvíjí je multifunkčnost a oděv a jeho skládání a rozkládání do jiných forem. Ruksak se mění v parku, nebo šaty se dají nosit na několik způsobů.  Progresivní a jiná je taky letní Martina Špetlová.  Mládne a těžké kožené looky mění v barevné sporty kreace. Rukopis zůstává, ale je vidět více textilu a funkčních části. Martinine looky byly vždy silné a ohromně zapamatovatelné, zároveň ale dávali málo svobody na interpretaci. Letos to ale bylo úplně jinak a nové formy nám vyrazili dech. Podkolenky, boty a sukně chceme nosit a vidět v ulicích.

I když se fashion week stává jasným formátem a bude těžké překvapovat (taky asi na to něco ješte napíšeme), moc nás letos bavil posun nejen v lehkosti jakou organizátoři vše zvládli. Na mole je čím dál tím víc vidět profi styling. Zdá se, že se náš módní svět začína profesionalizovat a na scénu přichází lidi kteří kolekcím a designérským tvarům dodají správné ingredience. Moc jsme za to rádi, protože to znamená, že nás čekají zase lepší časy a taky víc kreativity. Podívejte se na některé fotky a příšte si nenechte molo ujít!

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...