CHATTY působivě v novém

V polovině prosince se kousek od Staroměstského náměstí otevřel nový obchod české oděvní značky CHATTY, která tak rozšířila své stávající působení v nedaleké Haštalské o velkorysý a více jak sto metrů čtverečních velký prostor v Rámové ulici.

Interiér nového prostoru, který pro designérky navrhl architekt a art director Jiří Matura, je pojat netradičně, aby se zcela vymykal estetice obchodů, na něž jsme v Praze běžně zvyklí. Návrh interiéru vychází z brutalistní formy z původního obchodu. Nová estetika cituje industriální struktury a použití materiálů, ale snaží se je uchopit tak, jak je pro značku typické – s nadsázkou.

Hlavní doménou prostoru se tak stal obrovský kus kamene, který je rozpojen a tvoří umělecký objekt, ale zároveň i praktický pult. Ten je podpořen strukturovanou stěnou a chytrým light designem, jež dávají prezentaci sezónních kolekcí zcela nový rozměr.

Druhou dominantou interiéru je kožená sedací souprava od ikonického italského designéra Guida Faleschiniho. Ti, kdo se právě nevěnují nakupování, mohou odpočívat usazeni do opravdového sběratelského kousku ze 70. let a nechat se unášet příjemnou chutí pravého šampaňského Mumm.

V novém obchodě nyní naleznete i aktuální kolekci CHATTY.

Ta se nejlépe přibližuje kreativní filozofii značky – day to night oblečení inspirované tématy bizarních světů přepracované do velmi současného kontextu.

Kombinace barev, výběr materiálů a siluet se nejlépe podobá zvláštní atmosféře fotografií Guye Bourdina. Hnědá barva je zase sexy a tyrkysová je nová černá. Jako kdyby byl kašmír od počátku součástí streetwearu, stejně jako vlna a hedvábí základními materiály apparelu.

Designérky záměrně útočí na základní kameny moderního šatníku a v jednotlivých kusech oblečení zanechávají otisk v podobě neočekávaného detailu. Spojují kašmírový kabát s nylonovým bomberem, šedou oblekovou vlnu přeměňují do objemných šatů a volba vyplétané tříbarevné vlny připomíná část z díla moderního umění.

Samy autorky téma kolekce popisují jako sofistikovaný vandalismus.Vandalismus v podání studia Chatty se ovšem při tom drží pravidel dokonalého krejčovského zpracování a precizního výběru a úpravě materiálů.

Podobné texty

Barevné plavky a komplety s unikátními geometrickými vzory od Cindy Kutíkové

Česká designérka a grafička Cindy Kutíková přichází s novou...

Opuštěné pláže a vůně citrónů jako inspirace nové kolekce značky Leeda

Lucie Kutálková představila novou kolekci Leeda Flow inspirovanou Sicílií....

Power dressing podle Zuzany Kubíčkové

Co je power dressing? Tento módní styl v 70....

All Season Wedding Club

Lookbook svatební kolekce Terezy Rosalie Kladošové, který vyfotil Vojtěch...