Open Call: Fashion Event Dotek hledá nové talenty

Neziskový projekt Fashion Event Dotek nově vyhlašuje Open Call pro studenty, kteří se věnují designu oděvu a mají zájem spolupodílet se na realizaci 11. ročníku módní přehlídky. Svou přihlášku mohou odeslat do 31. ledna 2023.

Nový ročník se bude věnovat tématu Identita, proto přihlášené práce musí splňovat právě zadané téma. Kromě toho je nutné do své prezentace zahrnout minimálně 4 modely, nedílnou součástí odevzdané práce musí být i jeden produkt, který bude součástí charitativní aukce. Open Call je otevřený všem studentům designu oděvu středních a vysokých škol.

open call for students of textile and designers schools

“Rekordní vybraná částka v rámci 10. ročníku nám dává motivaci posunout fashion show v roce 2023 ještě o něco dále. Open Call je pro nás skvělá příležitost oslovit nové mladé talenty v Česku i v zahraničí a společnými silami vytvořit jedinečnou módní přehlídku s charitativní aukcí,” komentuje změnu výběru designérů hlavní manažerka projektu Ester Hložková.

Zájemci mohou přihlašovat své již hotové nebo teprve vznikající práce, ale i skicy a moodboardy vyplněním jednoduchého formuláře. Vybraní designéři své práce představí na jedenáctém ročníku Fashion Eventu Dotek, který se uskuteční 18. března 2023 ve Zlíně.

“Jsme vděční za naši účast na minulém Fashion Eventu Dotek, na kterém jsme mohli představit naši zatím nejnovější kolekci DISTANCE. Rádi se do Zlína za STUDIO 3 vracíme, potkáme vždy velmi příjemné lidi se zápalem pro věc. Na Doteku 2022 jsme také přispěli svou tvorbou do charitativní aukce, jejíž výtěžek šel na boj proti rakovině prsu, takže celý event měl pro nás další přidanou hodnotu,” popisuje svou účast na posledním ročníku designér Jan Syrovátka, STUDIO 3.

Fashion Event Dotek je neziskový projekt, který každoročně vzniká ve Zlíně pod záštitou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V rámci jednoho dne návštěvníky čeká bohatý program, který je zakončen módní přehlídkou s charitativní aukcí, jejíž výtěžek putuje na podporu chodu neziskové organizace Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.

__________

Fashion Event Dotek zapustil své kořeny zase o něco hlouběji

Poslední, desátý ročník Fashion Eventu Dotek, proběhl 22. října 2022 ve Zlíně. Celodenní program odstartovaly kreativní workshopy v univerzitní galerii G18. Jeden z workshopů probíhal po vedením Jany Juzové ze zlínského květinářství Kytku do bytku, která s účastníky tvořila tradiční japonské kokedamy. Druhého workshopu se ujal student ateliéru Design obuvi Jevhen Hryhorjev, který si pro zájemce připravil upcyklování recyklovaných tenisek formou nástěnných obrazů.

Odpoledne se program přesunul do kulturního institutu Alternativa, kde proběhlo několik přednášek odborníků z módního odvětví. Jako první vystoupil street style fotograf a stylista Jakub Feranec, dále Daniel Klíma z FlexDog a blok zakončila designérka digitální módy Katarína Mydliarová. Prostor dostala i podporovaná Aliance žen s rakovinou prsu, která si společně s pacientkou připravila workshop prevence rakoviny prsu.

Vrcholem celého programu byla módní přehlídka s charitativní aukcí, která proběhla ve staré tovární budově 44 ve zlínském průmyslovém areálu Svit. Na přehlídce se představilo deset designérů, primárně z řad studentů ateliéru Design oděvu FMK UTB ve Zlíně. Mimo to svou práci prezentovala například i Kristýna Lovas Šenkýřová a designérské trio STUDIO 3. Svou premiéru na poli módního designu zažila designérka Caro.

Na módní přehlídku navazovala charitativní aukce, do které se zapojili i studenti ateliérů Průmyslový design a Design skla. Na dobrou věc přispěli i absolventky ateliéru Design oděvu Vivien Babicová a Katarina Mydliarová, nebo prezentující STUDIO 3. V aukci se díky věnovaným kouskům podařilo vysbírat rekordní částku 37 900 Kč, kterou Aliance žen s rakovinou prsu využije na nákup nového prsního fantomu. 

Podobné texty

Metamorfóza nové generace módních návrhářů aneb čeho se dotkl Dotek?

V sobotu se uskutečnil dlouho očekávaný 12. ročník fashion...

Fashion Event Dotek představí mladé módní talenty

Milovníky módy a designu čeká v sobotu 23. března...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...