Chráněná krajina posetá perlami

Přípravy začaly již před několika týdny, kdy se obě tuzemské značky po letech tvrdé práce a několika lokálních oceněních rozhodly jet porovnat své dovednosti do zahraničí. Mimo prezentace kolekcí bylo hlavním cílem rozšířit svoji působnost, zvýšit povědomí o značkách a především získat tolik potřebné kontakty. Zda se to povedlo, ukáží následující dny a ohlasy, ale sál plný mezinárodních hostů a nákupčích byl zcela jistě satisfakcí pro oba týmy.
 
Přehlídkovému molu vládl kontrast a sebevědomí. Inspiraci pro kolekci Protected Landscape našly Radka a Anna z CHATTY v křehkosti přírody, která nás všechny obklopuje. Kolekce kombinuje sportovní úplety spolu s přírodními materiály, jako je například bavlněný denim, viskóza nebo organza. Tradičně zde nechybí ani autorský digitální tisk, který tentokrát připomíná mořskou hladinu a skvěle tak navazuje na tvorbu Markéty Dlouhé Márové. Jednotlivé modely se skládají z velmi jemné barevnosti, dominují tóny bílé, šedé a růžové. Tuto něhu na přehlídce dokonale roztříštily právě šperky ANTIPEARLE, které jemným barvám, hravým detailům a ženským střihům dodaly jakousi bojovnost. Díky výrazným náušnicím ve tvaru mořských korálů a palm cuffs s motivem žraločích zubů působily i v šatech od Chatty modelky sebevědomě jako amazonky, které se nezaleknou ničeho.
 
Podobně jako obě návrhářky i designérka Markéta Dlouhá Márová také často vyráží pro inspiraci do přírody. Prezentovanou kolekci plnou mořských tvarů, např. korálovitých a krabích prvků, ovlivnila její nedávná cesta za krásami Srí Lanky. Odprezentované kolekci vládlo stříbro ve spojení s bílými perlami, dva poslední (černé) modely doplnilo námi stále oblíbenější tmavé ruthenium.
 
Jak se vám toto propojení dvou tuzemských brandů líbí můžete ohodnotit nejenom ze zákulisních fotek, ale o pár týdnů i naživo u nás! V rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu se obě značky znovu spojí a předvedou stejnou kombinaci dvou návrhářských řemesel na mole na Právnické fakultě, kam se fashion weekend letos v září přesídlí.
 
Lístky na celý prodloužený víkend plný přehlídek, instalací a módy jsou už v prodeji, tento rok dokonce za skvělou cenu. My si něžnou CHATTY dívku proměněnou v nebojácnou městskou elfku rozhodně ujít nenecháme!
 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...