Co nás zaujalo: Fashion Research od Glami představuje nová data; Zalando řeší udržitelnost.

Vypadá to že si Češi oblíbili nakupování on-line. Alespoň to vyplývá z průzkumu Fashion Research od Glami, podle kterého online nakupuje častěji až 62 % respondentů, kteří loni utratili 27,4 miliardy jen v módním e-commerce. Zdá se, že nákupy od obrazovek budou stále populárnější – prognóza růstu trhu pracuje s obratem 38,5 miliardy v roce 2023. Prý se také mnohem více zajímáme o udržitelnost a původ našeho oblečení, za kvalitu si podle průzkumu rádi připlatíme, což nás na Fashion-map.cz obzvlášť těší, protože by to v budoucnu mohlo znamenat i zvyšování nákupů u českých módních značek a designérů.

Více než polovina z nás používá mobilní aplikace, kde nakupujeme nebo se inspirujeme. Je to určitě způsobeno i vstupem velkých e-commerce hráčů na trh. Mluvíme o About You a Zalando, kdy se oba eshopy v některých kampaních zaměřovali právě na penetraci svých aplikací. Až 45 % respondentů, kteří vlastní nějakou mobilní aplikaci zaměřenou na módu, ji nejčastěji využívají k nákupům a 28 % i k vyhledávání inspirace.

Zalando nás v poslední době oslovilo s kampaní, na kterou využilo lokální tváře – Moniku Marešovou a Teri Hodanovou. Jde o představení kolekce Small Steps, Big Impact, která vznikla ve spolupráci s devíti severskými značkami, mezi kterými nechybí naši oblíbenci jako Bruuns Bazaar, Filippa K, Han Kjøbenhavn, Holzweiler, House of Dagmar nebo Won Hundred. Kolekce byla představena v lednu v Kodani a najdete ji na Zalandu.

 

Podobné texty

Obřad plný alter eg: návrhářka Tereza Rosalie Kladošová představila svatební kolekci

Včera v podvečer představila designérka Tereza Rosalie Kladošová v...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...