CRAFTING PLASTICS!STUDIO BRÝLE, KTERÉ ZMĚNÍ MÓDNÍ PRŮMYSL!

Lokální brand crafting plastics! studio přichází na trh s materiálem, který může celkově ovlivnit nejenom módní průmysl. Řeč je o prvém 100% rozložitelném bioplastu bez ropy. Nyní se díky kampani na kickstarteru snaží změnit ”dobu plastovou”, ve které žijeme.

BIOPLAST OD CRAFTING PLASTICS! STUDIO MŮŽE ZMĚNIT (NEJENOM) CELÝ FASHION PRŮMYSL!

crafting plastic! studio založili v roce 2016 Vlasta Kubušová a Miroslav Kral, kterých materiál je jediný svého druhu na světě! Dvojice pracovala na vývoji materiálu spolupracují s vědci na Slovenské Technické Univerzitě v Bratislavě a za jejich práci dostali letos také Slovenskou národní cenu za design. Se zachovávající ohybností a odolností tak můžou bioplasty úplně změnit pohled na materiál, který doposud známe pod pojmem plast. Jejich bioplastový materiál je 100% rozložitelný a bez ropy. “Výsledkem našeho bioplastového konceptu je kolekce brýlí, která je přímou odpovědí na otázku nadměrné konzumace ve fashion industry a toho, jak k ní přistupovat ekologičtěji.” uvádí Vlasta Kubišová. První kolekce s názvem Collection 1 byla představena na Salone de Mobile v Miláně. Ta nejnovější s názvem Collection 2 se o pár měsíců dostane celosvětově mezi spotřebitele. A to díky, již teď úspěšné, kampani na mezinárodní platformě kickstarter, která poběží do 14. 12. 2017. https://goo.gl/Th87gK

Tady ale ambice crafting plastics! Studio rozhodně nekončí! V budoucnu mají s materiálem nemalé plány. Sloužit může jako náplň do 3D tiskáren nebo jako základ zboží.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...