Čtyři výlohy pro čtyři umělkyně

Pokud vám chybí otevřené galerie, vyražte na Senovážné náměstí. Galerie Kvalitář tam totiž dala k dispozici čtyři výlohy čtyřem umělkyním – Romaně Drdové, Elišce Konečné, Petře Lomnické a Antonii Stanové.

V nelehké době, která nám mnohé znemožňuje, se snažíme nacházet nové perspektivy a nová řešení, a o to více se obracíme k umění. Galerie i umělci hledají tento rok nové způsoby jak zůstat s diváky a milovníky umění v kontaktu.

“Nyní během druhé vlny, jsme využili výlohy galerie a připravili jsme projekt NEW SELECTION. Ten reaguje na aktuální omezení provozu galerie a nabízí divákům i náhodným kolemjdoucím „nový pohled“ na umění, skrze originální autorské instalace děl autorek Romany Drdové, Elišky Konečné, Petry Lomnické a Antonie Stanové. Jde o autorky, které nás v letošním roce zaujaly ojedinělým přístupem k tvorbě. Romana Drdová například vyrobila Masks – ústenky s autorským potiskem, které vlastním způsobem reflektují světovou koronakrizi. Kromě prezentace ve výlohách najdete NEW SELECTION i online”, dodává Marek Habr, majitel galerie Kvalitář.

Romana Drdová, ve svých “Masks” a haute couture hedvábných šátcích reaguje na současnou dobu a akcentuje naši tělesnost, jenž se během posledních měsíců zdá zřetelnější a křehčí.

Antonie Stanová v malbách na nenašepsovaném plátně kreslí a maluje za pomoci několika stylů a barev a deníkově zaznamenává intuitivní tahy štětcem, pastelkami nebo i fixami.

Petra Lomnická nanáší na transparentní plátno, až bazální tahy štěcem lazené do tmavých tónu, které v instalci doplnila objekty z kamene, primárních tvarů s názvy jako trn nebo polštář.

Eliška Konečná, skrze měkké reliéfní linky vyšívá do textilních objektů postavy a příběhy, které připomínají poštáře, ve kterých byste chtěli spočinout.

Výstava v galerii Kvalitář potrvá až do konce prosince 2020.

Podobné texty

Fascinace AI, důraz na upcycling a oslava individuality | MBPFW DAY 1

Nikdo by po přečtení programu na páteční zahajovací večer...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...