Deset let Jadonu

Už při jejich představení v roce 2013 bylo jasné, že s Jadon botami vzniklo něco mimořádného. Přes 60 let DNA značky se najednou pozvedlo na nepřehlédnutelné platformě. Silueta s tkaničkami na 8 oček vyrobená z lakované hladké kůže s typickou Dr. Martens PVC podrážkou. To vše s dalšími typickými znaky, jakými jsou žluté prošívání podrážky z PVC a AirWair poutko. 

Pocta alternativním subkulturám, které odmítají mainstream a nezapomínají, že
i bota může znamenat prostředek k radikálnímu sebevyjádření. A právě verze Jadon Harness z černé Paris kůže je toho důkazem. Charakteristické pro tyto Jadon jsou postrojové řemínky přes botu, kovová patina a kovový kroužek na nártu. Vyvýšená podrážka je 2” Quad Retro. Tato řada se představí už v únoru ve třech verzích: nižší 1461, klasický 2976 Chelsea model a vysoké 1914 na 14 oček. 

Jadon Alt je metalická předělávka, která je ódou na DIY přístup a customizaci bot obecně. Je z pružné Buttero kůže a má speciální očka z výrazných kovových kroužků včetně velkých ozdob ve tvaru písmene D podél šněrování. Opět se chlubí Quad Retro podrážkou a černo žlutým proužkem na patě. 

Jadon Zip je další botou inspirovanou rebely a customizací, tentokrát s odkazem na kožené motorkářské bundy. tyto Jadon jsou z Milled Nappa kůže s lemy ozdobenými stříbrnými zipy, které se obtáčí i podél linie podrážky. Ta má pochopitelně nepřehlédnutelné žluté prošívání. 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...