Jan Smékal zvítězil ve Van Graaf Junior Talent

Vítězem soutěže pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2023 pořádané v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW23 se stal Jan Smejkal.

V rámci právě probíhající jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW23 se v sobotu 15. dubna 2023 uskutečnila přehlídka čtyř finalistů talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2023.

Na společné přehlídce oficiálního programu MBPFW své kolekce představili začínající oděvní designéři, které vybrala odborná porota na základě předložených portfolií. Mezi uchazeče o titul nejtalentovanějšího začínajícího návrháře se dostali studenti Ateliéru módní tvorby a Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Alexandra Gnidiaková, Štěpán Mareš, Jan Smejkal a Natalia Repkovská.

Na základě rozhodnutí odborné poroty se letošním vítězem stal Jan Smejkal, student Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, s kolekcí pod názvem CHOICES. V kolekci vytváří každodenní oděvy na základě různorodého konceptuálního přístupu nebo nepředvídatelných kreativních impulzů. „Oděv pro mě vždy byl a bude formou vyjádření svých pocitů okolnímu světu. Štít či brnění proti vnějším problémům a zraku okolí. Dává mi vnitřní sílu a jistou formu sebedůvěry, která mě provází na každém kroku.“ 

Jan Smejkal získal finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, kterou představí v rámci podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, a také PR podporu ze strany MBPFW.

Do soutěže, která se již sedmým rokem koná ve spolupráci s multibrandovým módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Odbornou porotu finále tvořili Stefanie Meyer, ředitelka nákupu ženské módy VAN GRAAF, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka VOGUE CS Andrea Běhounková, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová, šéfredaktor Esquire Petr Matějček, šéfredaktorka Cosmopolitanu Adéla Mazánková, šéfredaktorka magazínu Top Fashion Barbora Franeková, redaktor lifestylového magazínu Hospodářských novin PročNe Ondřej Elsner a Wolfgang Pipperger, CFO Mercedes-Benz Česká republika. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

Zdroj: MBPFW

Podobné texty

All Season Wedding Club

Lookbook svatební kolekce Terezy Rosalie Kladošové, který vyfotil Vojtěch...

Obřad plný alter eg: návrhářka Tereza Rosalie Kladošová představila svatební kolekci

Včera v podvečer představila designérka Tereza Rosalie Kladošová v...

Fashion Event Dotek představí mladé módní talenty

Milovníky módy a designu čeká v sobotu 23. března...