Designblokové hry

Stejně jako Opening party i náš tým začal v hotelu Evropa, na který mají lidi různé názory. Někdo žije v nostalgii z loňského nákladového nádraží Žižkov, někdo je zase rád, že se mu splnila dětská touha, jít se do některého z hotelů na Václaváku podívat i zevnitř. A o tom je celý letošní Designblok. O dětství. O tom, že design má být hlavně radostí. Ve Superstudiu Evropa si ale na své přijde spíš vaše dospělé já, hlavně pokud hledáte nová svítidla, dlaždice, ručně malované tapety nebo nejvíc cool odhlučňovadla do kanceláře. Nehledáte? Nevadí! Líbit se vám bude tak či tak.

I když se to nezdá, právě svítidla nás hodně baví! Díky značce Preciosa máme nejen svítidla v těch nejluxusnějších hotelech světa, ale letos se Preciosa spojila i s designérkou Evou Eisler a společně vznikl strom plný krásných uměleckých svítidel.

Kdo se o design zajímá alespoň zběžně, jména jako Jan Plecháč a Henry Wielgus velmi dobře zná. I letos si kluci připravili něco speciálního. A to hned třikrát. Nám stačil i pohled na jejich svítidla Moulds a věděli jsme, že je to láska na první pohled. Se svítidly. (kluci jsou zadaní :D)

V Openstudiu U Minuty na Václaváku si přijdete na své, pokud si chcete užít více lokálního designu, módy a šperků. Nás ale bavili i vázy Mi won McGhee, které na tradiční porcelánovou glazuru ztvárnila Smartphone dynastii. Tedy novou etapu lidstva, která komunikuje a prožívá svůj život přes mobilní zařízení. Tak jsme si to cvakli… na smartphone 😉 Skvělá je také kolekce Duto, která místo švů používá ložní knoflíčkové zapínání. Skvělý nápad! Moc nás taky potěšil výběr Diploma selection – soutěž, do které se mohly zapojit diplomové práce studentů módních a produktových ateliérů z celé Evropy. Mezi jednou z vystavených prací je i práce Slovenky, která studuje na Central Saint Martin’s School Zuzana Gambošová, o které jsme psali dřív již tady. Zuzana díky mirkobům dokáže nechat vyrůst nové kusy oblečení! 

Designblok má taky svou fashion stage. Tu v kostele sv. Šimona a Judy odstartuje v pátek přehlídka Hany Zárubové. Jsme zvědaví, jestli letos Hana překvapí nebo zůstane při svém už pár let zaběhnutém rukopisu. Přehlídku Pavla Brejchy si nenecháme ujít také, protože je to snad poprvé, kdy tenhle designér – spolužák Jakuba Polanky z Paříže uvede vlastní samostatnou přehlídku. Ponese rukopis jeho dřívějších značek jako Oldschool nebo PBL Prague?

Pokud máte rádi překvapení, stay tuned, protože ve 20:00 přijde se svojí přehlídkou Czech Grand Designérka roku, Monika Drápalová. Na ni se ve Fashion MAP těšíme nejvíce!

Sobota se pak ponese v duchu fresh blood. Všechno bude nové, čerstvé, neokoukané. Nebo ne?

Elle talent card letos získala značka Narnish a jeji kolekce půjde “s kůží” na trh  ve 14:00. O víkendu si můžete užit kromě ateliérů Pavla Ivančice a Liběny Rochové i zahraniční mladé talenty a tak nejlíp porovnat, jak je na tom naše mladá domácí tvorba a jak vypadá budoucnost české módy.

Pokud vás na program vyděsí neznámá jména a máte pocit, že líp uděláte v sobotu doma, jste na omylu!

Ruská návrhářka Lena Lumelsky žijící v Antverpách bude představovat svoji Film Noir kolekci. Pokud čekáte ruskou pestrobarevnost a možná trochu kýčovitosti, zklameme vás – nebo potěšíme, záleží na vkusu. Dle našeho názoru ho má Lena více než vytříbený a na její černou kolekci se moc těšíme!

Dětstvím inspirovaný Designblok přináší letos kopu příležitostí, kam se jít “vyhrát”, rozvíjet fantazii, těšit se z designu, poznat nová zajímavá jména nebo se odtrhnout od reality a prostě si to užít. Protože zábava a radost nemusí být jenom výsadou dětských her, ale i každodenního života a pokud milujete svoji práci tak je tomu každý den. A pokud ne, tak na Designbloku na to na pár hodin rychle zapomenete! Zůstává vám ještě několik dní- užijte si to!

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek