DIY: léto na triku

Našité kapsičky na triku nebo mikině se nám líbí už dlouho. Skvělým důvodem pro výrobu originálního kousku z obyč trika jsou zbytečky látky se zajímavým vzorem, co je vám líto vyhodit, ale na novou sukni už prostě nestačí. Vaše kapsa může mít třeba oblíbený květinový vzor, který nás baví na holkách i na klukách. Pokud nejste na kytičky, našijte si stejně jako Thea šťavnaté ovoce, na léto ideální. Kapsu ale nemusíte šít jenom na triko –  přidejte ji na oblíbenou tašku nebo po vzoru Krtečka na kalhotky  😉

Co je k tomu potřeba?

Triko nebo tílko

Kousek zapomenuté látky s žůžo vzorem

Špendlíky

Šicí stroj

Jak na to?

Postup je docela jednoduchý, musíte si ale dát pozor na malé chybičky ze zbrklosti. Na papír si nakreslíme tvar kapsy, tak jak se nám to nejvíc líbí. Může být dole do špičky, může mít tvar obdelníku, čtverce nebo třeba trojúhelníku.  Překreslíme šablonu na látku a vystřihneme ji tak, aby byl tvar na každé straně asi o půl centimetru až centimetr větší. Je to kvůli zahýbání okrajů dovnitř, což v následující chvíli uděláme a zažehlíme přehnuté okraje žehličkou.

Horní okraj kapsy přišijeme na stroji. A pak už si kapsu našpendlíme do požadované pozice tak, aby zažehlené okraje byly připíchnuté vevnitř. A ne že tričko prošpendlíte skrz na skrz – musíte kapsu samozřejmě našpendlit jenom na přední část. Nakonec kapsu přišijeme (zase pouze na přední stranu, jinak se do trika nevlezete 🙂 po obvodu, pouze horní část necháme volnou jak to správná kapsa má mít.

Tip: Zkuste místo zbytku látky použít koženku. 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...