Dva dny do startu #MBPFW. Na co se můžete těšit?

Jen dva dny nás dělí od zahájení Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW), akce, která dvakrát ročně přivede do Prahy módní nadšence i designéry. Na co se tentokrát těšit a co nevynechat?

Za pozornost určitě stojí přehlídky, které proběhnou ve staronové lokaci Mystic Skateparku Štvanice. V sobotu 3.9. v 15.00 odstartuje módní maratón show značky Tobias Equipment, jejíž tvorba je inspirována fiktivními a virtuálními světy. Kromě renomovaných jmen, jakými jsou Jakub Polanka nebo Liběna Rochová, dá MBPFW znovu příležitost i studentským pracím a představí všechny tři univerzity, na jejichž půdě se studuje módní tvorba – Ateliér designu oděvu a obuvi – UMPRUM, Technickou univerzitu v Liberci a Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér designu oděvu. 

V rámci podpory mladých talentů uvede na podzimním MBPFW svou novou kolekci letošní vítěz soutěže VAN GRAAF Junior Talent Tomáš Němec a pod značkou Rubearth rovněž hostující návrhář z Madridu Gabriel Nogueiras, který do Prahy zavítá v rámci Mercedes-Benz International Designer Exchange Program. 

Tomáš Němec v backstage MBPFW FW22, archiv MBPFW

Lístky na jednotlivé shows je ještě stále možné pořídit na GoOut.cz.

Pokud se na přehlídky nechystáte, můžete vyrazit na některou z módních akcí v Praze. Už zítra startuje výprodej archivu značky CHATTY, kde určitě ulovíte super nadčasové kousky. V neděli pak nepromeškejte módní party Lula Vintage na pražských Vinohradech, kde určitě ulovíte nejeden nadčasový a udržitelný kousek.