Eliščina bílá etapa

Nejjasněji patrným znakem kolekce je bílá barva v kombinaci s jednoduchými a základními střihy. Topy, kabátky i kalhoty si vystačí jen s minimálním členěním. U Elišky také nalezneme krásnou ruční práci. Jako je závěj z dálky jen beztvarou bílou hmotou a zblízka se rozpadá na tisíce dokonalých krystalů, i Eliščiny oděvy se z bližšího pohledu rozkládají a lámou na drobné a křehké prvočinitele. Na bavlněnou přízi, ze které jsou vytvořeny háčkované díly, ostré hrany bílé organzy s její průsvitnou měnivostí, měkké úplety, jemné i výrazné struktury.

Nakonec se tak křehké a z principu jednoduché oblečení jeví až zhýralým. Protože mít odvahu nosit bílou není jen tak. Protože lehký úplet je jako královský hermelín zimy. Protože ruční výšivka je maximální luxus dnešní doby strojů.

Kromě jemné drsnosti, kterou má tahle kolekce v sobě, je také zajímavá dalšími detaily. Eliščiny kousky jsou vždy vyráběny po jednom. Jeden model pro jediného majitele. Dá se to odůvodnit jedinečností? Nebo také budgetem, který mají začínající designéři k dispozici? Její kolekce nenavazují na žádné roční období, jak jsme zvyklí u zahraničních značek nebo u jiných lokálních designérů. U ELAJEDIOVA je to jinak. Jedna jediná kolekce v průběhu celého roku, která obsahuje jak letní jemné a lehké kusy, tak i hrubší materiály. Pokud by měla mít jistý rukopis, tyto dvě skutečnosti do nich musí být jednoznačně zahrnuty.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...