Ether: kůže v hlavní roli

Na lokálním trhu etablovaná značka Ether designérky Evy Vontorové nabízí reinterpretace svých nejúspěšnějších kožených kabelek a přináší ready to wear kolekci, kterou si zákazníci mohou prohlédnout v novém showroomu na Petrském náměstí.

Vybírám to nejlepší za třináct let existence značky, abych to optikou současnosti vylepšila a nabídla kabelky i oděvy, které budou sloužit po mnoho let. Minulost se současností tvoří budoucnost, “ říká k nové kolekci její autorka.

Kabelky

Absolutní novinkou je dvojice kabelek Magna a Minor, jejichž dominantním designovým i funkčním prvkem jsou ucha ze silných kožených lan, která provlečením uzavírají kabelku. Oba modely lišící se pouze velikostí jsou uvedeny ve zpracování z hladké černé kůže. Magna, větší z tašek, se hodí jako weekender, Minor je celodenní kabelka na rameno.

Redesignem prošlo psaníčko Lacrima a kabelka Niteo, které patří mezi nejžádanější produkty značky. Signature detailem obou těchto designů jsou uzly, jež se s aktualizací staly ještě výraznějšími. Drobných úprav doznaly také řemeny. Autorka dále lehce aktualizovala oválnou modulární kabelku Elliptica charakteristickou výrazně širokým popruhem. Zpracování popruhu s odepínacími karabinami umožňuje nošení kabelky různými způsoby a zákaznice tak získávají 4 kabelky v jedné. Z tvarosloví kabelky Elliptica vychází také výrazný pásek Parallela, který je rovněž součástí kolekce.

Ready-to-wear

Kůže, pro návrhářku stěžejní materiál, se promítá i do oděvní části kolekce. Ta přináší řadu novinek a méně či více zásadním přepracováním oživuje nejoblíbenější modely z předchozích let. Nová jsou například saka s odepínacími koženými rukávy a klopami, jež existují ve verzi slim i oversize, široké vlněné kalhoty, denimový suit, šaty z perforovaného semiše, popelínové šaty s dlouhou sukní, lehké vlněné šaty s dlouhým rukávem či jednoduchý kožený top a mikina.

Mezi stálice designérky patří kožená bunda, která však získala projmutou siluetu a s odepínacími vlněnými rukávy má zcela novou podobu. Dosavadní bestseller značky, trench coat, je nyní celý z kůže. Mezi autorčiny osvědčené a pro letošní kolekci přepracované modely dále patří kabát s modulárními prvky či kožené šaty. Barevnost kolekce je převážně černo-bílá a doplňují ji akcenty jemných barev, například lila či tyrkysová.

Podobné texty

Sweetribs – totemická mini kolekce od Vona

S létem přicházejí podivná očekávání. Sweetribs - nová kolekce...

All Season Wedding Club

Lookbook svatební kolekce Terezy Rosalie Kladošové, který vyfotil Vojtěch...