Kosti jako nový základní motiv šperků Zdeňka Vacka

Motiv kostí jako symbolika stability, pevného spojení, ale i volnosti a pohybu, které jsou pro Zdeňka  podmínkou života i tvorby. Jednoduchost křehkých organických tvarů, které ovšem tvoří pevné  rozmanité struktury, a tak možnost navrhnout šperk, jenž i v jemném, subtilním provedení  zaujme, současně však může být robustní a dominantní. A navíc silně přitažlivá divnost motivu  kostí v oblasti luxusního šperku rozhodly o tom, že právě Bones budou tvořit základ nekonečně  se rozvíjející řady Báze.  

Báze přišla na svět na začátku roku 2020 v době, kdy Zdeněk  Vacek obnovil svůj samostatný  ateliér. „Báze vznikla z niterné  potřeby znovu se definovat, najít tvary  a rukopis, který bude jiný, nový a  přesto můj“, říká autor. V kolekci  se uplatnily dva základní principy  Zdeňkovy tvorby – klenotnické  řemeslo jako pevný základ  s potřebou a touhou experimentovat a posouvat  technické a technologické  možnosti. Za kolekci Báze získal Zdeněk Vacek ocenění Czech Grand Design / Jewellery Designer of the  Year 2020. 

Bones symbolizují ještě další, nehmatatelnou rovinu. Spojení lidí a důležitost dlouhodobých mezilidských vztahů, které jsou křehké a je potřeba o ně neustále pečovat. Ti, kteří se na výrobě  šperků podílejí, se znají a spolupracují mnohdy přes deset let a tato synergie a síla se zákonitě  ukládá do každého šperku.  

Dosud nikdy Zdeněk Vacek pod svým jménem neprezentoval stříbro. Vždy pracoval výhradně se zlatem a drahými kameny. „Linie Bones si ale o stříbro přímo řekla. Bones jsou především o rozmanitých  tvarech, pravěké estetice, jejíž divnost a nepatřičnost v oblasti luxusního šperku přitahuje ty, pro něž je šperk  názor, status. Bones je pro lidi, kteří dozráli k tomu, že se s touhle jinakostí chtějí spojovat “ říká Zdeněk  Vacek.  

S výběrem šperků od Zdeňka Vacka neuděláte chybu ani pod vánočním stromem. Nakupovat můžete na jeho e-shopu na zdenekvacek.com.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...