Fashion MAP: Insider talk

I vy v tomto kolotoči máte svoji hodně podstatnou funkci! (Většinou jako zákazník.) Pokud však v některé z kategorií chcete působit víc pracovně a myslíte si, že vaší životní cestou je právě módní svět, následující řádky by vám měly nejenom udělat radost, ale taky možná ukázat trochu nových možností.
 

1.  Chci být módní návrhář- kam teď?

Pokud právě končíte střední školu nebo uvažujete o novém vysokoškolském vzdělání,  určitě jsou vám známé možnosti v rámci naší česko-slovenské sféry. Pro mnoho mladých budoucích návrhářů je snem dostat se blíž k Pavlu Ivančicovi nebo Liběně Rochové a procházet chodbami Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Nebo můžete vyzkoušet Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, VŠVU v Bratislavě. Ještě zajímavější je zamířit směrem ven.

Studovat v zahraničí určitě není jednoduché, ale taky ne nemožné. Zajímají vás další možnosti? 
Na stránce Fashionista.com a Fashionunited  naleznete seznam nejlepších designérských škol ve světě. Na prvním místě je samozřejmě London College of Arts s jejím Central Saint Martins, v Evropě je zajímavá také škola ANTWERP ROYAL ACADEMY OF FINE ARTS, kde je školné financováno z velké části vládou a to dokonce i pro cizince. Central Saint Martins nabízí také krátké kurzy, takže když jenom toužíte po pár nových dovednostech, určitě si udělejte hezký výlet do Londýna a hned se můžete vzdělávat na škole, odkud pocházejí ti nejlepší světový návrháři.
 

2.    Marketing

Zajímá vás spíše, jak nejlépe produkty prodat a co všechno stojí za silným brandem? Chcete být spojeni se značkou, o které se mluví ve všech kruzích? V naších končinách právě teď nejlepší čas vydat se tímto směrem. Na Univerzitě Karlově  a UMPRUM si to myslí také, takže se studenti můžou zapojit do projektu Creative Fashion Marketing. V něm se spojují dva různé směry – fashion design a marketingová komunikace. Právě díky této iniciativě se tak začíná formovat nová generace designérů, kteří budou vědět, že návrhář neznamená také sales person, stylista a marketér v jednom.

Další školou, která by vás mohla zajímat je : pařížská IFA, kde  Fashion Buisnesses studovala kupříkladu Kamila Boudová. Pro otužilce – můžete objevovat krásy Švédska a přitom studovat  Fashion Studies na Stockholmské univerzitě  stejně jako návrhářka a člen naši Fashion Generace Paulína Vinter.

Pokud si nemůžete dovolit odejít na delší čas, potěší vás London College of Arts , kde připravují krátké kurzy všeho možného. A některé dokonce i online. My z vlastní zkušenosti doporučíme vyrazit na jeden z nich a načerpat pravou Londýnskou kreativní atmosféru.
 

3. Style is what matters!

Aby člověk věděl jak správně kombinovat věci dohromady, není snad třeba mít ani školu, ale cit a vkus. Ale stejně jako ve všem je super, když se můžete potkat s lidmi, které zajímají podobné věci jako vás, navíc se dozvíte něco nového, trochu know-how a poznáte taky nové kolegy. Pokud máte pocit, že být stylistou je to, po čem prahne vaše srdce, v Čechách a na Slovensku máte pár možností. Tou nejznámější je produkční agentura Backstage. Její kurzy (Školu stylu) na začátku kariéry navštěvovala například i Milena Zhuravlová, která působí jako fashion director v InStyle. 

4. Nemám čas ale chci vědět víc!

Není dávno pravda, že by se toho u nás nic nedělo. Kdo chce vědět víc informací a zajímá se o módu, tak ví za léta praxe někdy uplně stejně jako absolventi zahraničních univerzit. Na Slovensku rozběhl své přednášky v rámci Fashion Communication Peter Šagát v Bratislavě. Další proběhne 9. 4. a to na téma Hype.  Za nás ve Fashion MAP je nám momentálně hrozně líto, že jsme v Praze. Protože toto téma bude skvělé! Víte, že novým cool je být normální? Více o tom, jak se rozširuje kult Normcore již s Petrem tuto středu! 

Pavidelné jsou i besedy v Českém centru, Fashion Talk. Pokud máte chuť naučit se víc o střihech a šití pak se určitě přihlašte do Scholastiky, nebo na kurzy oděvní tvorby. Pokud je vaší vášní Make-up a líčení, i tady existuje v Praze rekvalifikační centrum (Prague Make Up Institute), které je na skvělé úrovni a postupně si vybudovalo i dobré jméno.

V příštím dílu našeho Insider talku se zaměříme na projekty, do kterých se můžete jako mladý kreativec/návrhář/ stylista/ zapojit.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek