Fashion news (1.10.-15.10.2016)

Kreativní ředitel značky Roberto Cavalli Peter Dundas opouští módní dům po pouhých 19 měsících. Dundas přišel do firmy teprve v roce 2015 a i když měla jeho první přehlídka rozporuplné recenze, prestiž módního domu se mu dařilo udržet. Jeho rozhodnutí tedy pravděpodobně souvisí se zásadními změnami ve vedení a vlastnictví značky. Roberto Cavalli ale není zdaleka jediným módním domem, který prochází velkými změnami. Stejně jako Lanvin, Dior nebo další se tímto pouze snaží držet krok s dobou a být stále progresivní. Dundasův nástupce ještě nebyl jmenovám, takže se můžeme jenom ptát: kdo bude novým kreativním ředitelem?

http://bit.ly/2dkY9AD

Britský Vogue oznámil, že listopadové číslo časopisu bude tzv. model free. To znamená, že všechny módní editorialy byly nafoceny ne s modelkami, ale s ženami, které jsou věkově a postavou daleko blíž skutečným ženám, které si Vogue koupí. V dnešní době, kdy se stále mluví o “velikosti” modelek, o přehnané retuši a nereálnosti toho, co vidíme na stránkách časopisů, je tento krok velice milou zprávou!

http://bit.ly/2e6yzCA

Pojďme se ještě na chvíli vrátit k nedávnému měsíci módy. Proč? Jelikož zde byl zaznamenán jeden velice zajímavý fakt. Fashion weeky v září 2016 se totiž zapsaly do historie jako zatím nejvíce různorodé! Co to znamená? Modelky, které se procházely po molech v New Yorku, Londýně i Miláně, vynikaly hlavně rasovými rozdíly a nejen to! Pokrok jde vidět i v dalších směrech. Na molech bylo možné vidět i daleko více plus-size modelek a dokonce modelky nad 50 let, které se objevily například na přehlídce MaxMara.

http://bit.ly/2ejF4PY

Stále klesající kurz britské libry vůči americkému dolaru způsobil, že britským firmám, které obchodují s módou, vzrostly náklady rovnou o pětinu. Bohužel pro britský módní trh spousta obchodníků nakupuje materiály a produkty v zahraničí, a to znamená nárůst cen. Britský módní průmysl tedy nyní čelí velice těžkému rozhodnutí – mají vyšší náklady absorbovat, nebo je přenést na své zákazníky?

http://bit.ly/2eeRPkd

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...