Hřejivá dokonalost do mrazivých dnů

Stylista Miroslav Romaniv spolu s oděvní značkou MIK designérky Jany Pešatové Mikešové uvedli svou společnou kolekci unisex svetrů MIK x ROMANIV. Ke svetrům přidali čepice a variaci na balaklavu.

Celá kolekce se nese v duchu minimalismu, který je typický nejen pro značku MIK, ale i pro módní styl Miroslava Romaniva. Kolekci nechybí rafinované detaily v podobě průstřihů, přiznaných švů nebo lemování, které tak dodávají jinak zcela sofistikované řadě ten správný nádech rebelství. „Už delší dobu jsem přemýšlela nad tím, že bych ráda vytvořila speciální limitovanou kolekci, ze které by navržené kousky mohli nosit jak ženy, tak i muži,“ říká ke svému rozhodnutí vytvořit unisexovou kolekci Jana Pešatová Mikešová.

Jednou z tváří kampaně, kterou fotil slovenský fotograf Igor Smitka, je Jan Plecháč, kreativní ředitel značky Moser.

Kolekce je unisexová a tvořena s vizí nositelnosti pro muže i ženy. Každý si v ní najde přesně to, co potřebuje, zkombinuje podle potřeby s vlastním outfitem. Jednotlivé kousky kromě prémiových materiálů a atraktivních oversize střihů spojují i ležérní uvolněné siluety a strukturová diverzita. V sérii tak nejdeme svetry a vesty, které jsou ručně pletené z maxi merino chunky příze, i roláky, svetry a doplňky z alpakové jemné příze.

Další tváří se stala zpěvačka Bára Poláková. Zachycena objektivem Igora Smitky.

Všechny použité materiály jsou od prověřených dodavatelů, splňující vysoké nároky na eticky chov a zpracování vlny – mají například certifikáty Responsible Alpaca Standard, Responsible Wool Standard, Interwoollabs, Mulesing-Free. Výroba je čistě lokální, zajištěná malými pletárnami na Moravě. Chunky modely se pak pletou ručně pletařkami, se kterými značka dlouhodobě spolupracuje.

My spojení tleskáme. Po spolupráci s Alex Monhart jde o další, kde mohl Miroslav Romaniv uplatnit svůj cit pro minimalismus a zároveň nositelnost jednotlivých modelů. Fandíme snaze přinést nadčasové a relativně dostupné modely, které vám ve skříni vydrží a jejich pořízení nebudete litovat ani v příštích zimních sezónách.


.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

Značka CHATTY se loučí

Po téměř dvou dekádách končí jedna z nejvýraznějších stálic...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...