Startuje UMPRUMSHOP

Ve čtvrtek 7. prosince se otevřou brány každoroční oblíbené nákupní akce UMPRUM shop, která se již tradičně odehraje v Technologickém centru UMPRUM Mikulandská.

Tato studentská akce dává každoročně příležitost mladým autorům a autorkám prezentovat výsledky své práce a nabídnout je k prodeji široké veřejnosti, která má naopak možnost podpořit lokální autorskou tvorbu. UMPRUMSHOP nabízí produkty desítek designérů a designérek, které jsou originální alternativou (nejen) vánočních dárků.


Téma čtrnáctého ročníku se opírá o pocity dětské radosti a hravosti, které se otiskují do vizuálního zpracování, instalace a částečně také do designérské nabídky. „Naším záměrem bylo otevřít lidskou fantazii a nechat na diváctví, zda se v instalaci chtějí cítit jako v bludišti či uprostřed dětské stavebnice z kostek a kvádrů. Vyzývali jsme i zúčastněné designéry a designérky, aby se svými výrobky v rámci možností přiblížili tématu a představili barevné a hravé produkty,“ přibližuje koncept akce jedna z jejích kurátorek Markéta Hájková.

Ke spolupráci byli osloveni studující architektonických ateliérů školy, kteří na téma zareagovali celkovým pojetím i jednotlivými detaily odkazující na dětské vzpomínky a atributy s dětstvím spojené, jako jsou právě motivy hřišť a koupališť. „Hlavním úkolem pro nás bylo vytvořit architekturu výstavy, která by bavila dětského diváka. Šlo o hledání hravosti, která je sešněrovaná strukturou společnosti. V jednotlivých políčkách nabízíme vystavovaným produktům exkluzivitu a návštěvníkovi možnost objevování. Materiálově jsme se snažili hlavně o objemnost, dynamiku a různá měřítka detailu,“ doplňuje architektka výstavy Nikola Beková.

Akce potrvá do 10. prosince a přijít můžete vždy mezi 11.00 a 20.00.