Startuje UMPRUMSHOP

Ve čtvrtek 7. prosince se otevřou brány každoroční oblíbené nákupní akce UMPRUM shop, která se již tradičně odehraje v Technologickém centru UMPRUM Mikulandská.

Tato studentská akce dává každoročně příležitost mladým autorům a autorkám prezentovat výsledky své práce a nabídnout je k prodeji široké veřejnosti, která má naopak možnost podpořit lokální autorskou tvorbu. UMPRUMSHOP nabízí produkty desítek designérů a designérek, které jsou originální alternativou (nejen) vánočních dárků.


Téma čtrnáctého ročníku se opírá o pocity dětské radosti a hravosti, které se otiskují do vizuálního zpracování, instalace a částečně také do designérské nabídky. „Naším záměrem bylo otevřít lidskou fantazii a nechat na diváctví, zda se v instalaci chtějí cítit jako v bludišti či uprostřed dětské stavebnice z kostek a kvádrů. Vyzývali jsme i zúčastněné designéry a designérky, aby se svými výrobky v rámci možností přiblížili tématu a představili barevné a hravé produkty,“ přibližuje koncept akce jedna z jejích kurátorek Markéta Hájková.

Ke spolupráci byli osloveni studující architektonických ateliérů školy, kteří na téma zareagovali celkovým pojetím i jednotlivými detaily odkazující na dětské vzpomínky a atributy s dětstvím spojené, jako jsou právě motivy hřišť a koupališť. „Hlavním úkolem pro nás bylo vytvořit architekturu výstavy, která by bavila dětského diváka. Šlo o hledání hravosti, která je sešněrovaná strukturou společnosti. V jednotlivých políčkách nabízíme vystavovaným produktům exkluzivitu a návštěvníkovi možnost objevování. Materiálově jsme se snažili hlavně o objemnost, dynamiku a různá měřítka detailu,“ doplňuje architektka výstavy Nikola Beková.

Akce potrvá do 10. prosince a přijít můžete vždy mezi 11.00 a 20.00.

Podobné texty

Fascinace AI, důraz na upcycling a oslava individuality | MBPFW DAY 1

Nikdo by po přečtení programu na páteční zahajovací večer...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...