Jak kupovat designérské kousky?

1. Kde nakupovat

Když hledáte zahraniční luxusní značky, Pařížská ulice je asi první místo, které vás napadne. Pro oděvy z různých řetezců si zajdete na Příkopy nebo v Bratislavě do Auparku. Víte ale, kde najít lokální design? Není tomu tak dávno, co koupě tuzemské tvorby připomínala nějakou soutěžní hru, kde jste museli nejdříve splnit několik úkolů a následovat instrukce. Možná to mělo svoje kouzlo. Dostat se ke “zboží” nebylo jenom tak. Museli jste vědet, jak na to. Se zájmem o lokální a kvalitní věci se lidé od stravy začínají zajímat i o to, co se vyrábí “u nás”. A tak se věci konečně mění a hýbou. Pokud tedy znáte Fashion MAP (což zjevně trochu ano;) ) víte, že u nás neleznete sekci obchodů a showroomů. Pokud vám tam nějaký váš oblíbený krámek /galerie/, showroom chybí, určitě nám napište!

2. Jaké značky by se vám mohlo hodit znát

Kateřina Geisler – pokud hledáte praktické, současně ženské tvary košil, šatů a kabátků, je Kateřina Geisler vaší značkou. Její zákaznice jsou jí velice oddány a jsou schopné čakat na novou kolekci a nespokojit se s žádnou “náhražkou” od mezinárodních řetezců. Pokud mate rádi eleganci, hledáte nové a neokoukané věci do práce, na večeři s manželem nebo jenom tak…pak se vám tvorba Kateřiny Geisler určitě zalíbí.  

Monika Drápalovápokud se chcete tvářit v lokálních fashion vodách trošku erudovaně, je to to správné jméno pro vás. Stačí spomenout Moničinu polsední kolekci a debata je na světe. Proč se o Monice Drápalové teď tak moc mluví? Vítězka ceny šéfredaktorů na Designbloku se letos po dlouhé době ocitla mezi nominacemi Czech Grand Design. Kromě zajímavých materiálů má taky něco pro pány;). 

Chatty – skvělé, nositelné kousky, které mají nesmírně precizní zpracování. Radka Sirková a Anna Tušková vás oblečou od hlavy až k patě. V jejich poslední kolekci nechybí ani cool dandy styl klobouku. Za zmínku stojí i jejich kabáty nebo na míru dělané jeany.

Odivi – pod touto značkou si představte jednoduchost, urban, mládí, variabilitu a příznivé ceny. Díky této kombinaci je tato značka čím dál tím víc populární. Pokud tedy nevíte, co na party na sebe (a šaty od Blanky Matragi zrovna nejsou vaším šálkem kávy) zkuste právě tuto značku.

Buffet clothing – na Slovensku známá značka, která se na český trh zatím dostává jenom díky různým marketům nebo pár obchodům.

Dana Kleinert – je zaběhnuté jméno na slovenské fashion scéně. Bude vás bavit pokud máte rádi kvalitní úplety a nedáte dopustit na svetry. Topy a šaty od Dany Kleinert se tak pro vás stanou návykové.

Mongol – Mongol je jedna z “ nové “ generace značek. Nás ve Fashion MAP baví hlavně svým minimalismem, tlumenýma barvama a grunge stylem. Mongol a Jakoby chceme určitě vidět na víc mladých lidech. Protože kdybychom žili ve Švédsku, tyto dvě značky by byly dávno “za vodou”.

3. Budget

Před koupí designérských věcí je potřeba ujastnit si jedno. Ano, bude to stát více, než jste zvyklí u řetezců. Na rozdíl od produkce z Bangladéše, však podporujete svoji ekonomiku a co je nejpodstatnejší, svůj osobitý styl. Designérské kousky jsou dražší z dalších důvodů. Je jich omezený počet a (většinou) jsou také z kvalitnějších materiálů. Což také znamená, že vám i déle vydrží. Kupování od designerů není rozmarné rozhazování – berte to spíš jako investice do budoucna! 😉 
Zimní kabáty vás vyjdou od cca 7000 Kč výše (vždy záleží od značky). Kvalitní halenku ale seženete již od 2000-3000 Kč a velmi přijatelné ceny platí i u šatů od již zmiňované mladé značky ODIVI. Proto si vlastně se odvážíme tvrdit, že designové kousky si může dovolit kdokoliv. Jenom si musí najít ten svůj styl. Pokud jste zatoužili po designovém oblečení právě teď, máme pro vás jednu dobrou zprávu. V mnoha obchodech je právě sale v plném proudu.

4. Takže za kolik, kde a kdy?

Názory na zlevňování designerského oblečení se liší. Vážíme si práce každého kretivního člověka, ale také (přiznejme si) nás baví přijít domů s dobrým pocitem a ušetřenými penězmi. Pokud si také “ujíždíte” na slevách a přitom toužíte po nových věcech, nasledující řádky vás zahřejí u srdce. Právě tento týden začal sale v jednom z obchodů s největším výběrem různých designérských kusů ve Starém Městě. Na nákup v Czech Labels & Friends máte čas do 19.2. Do té doby si můžete koupit různé značky až o mínus 30%.
Podobné slevy mají v super obchůdku stejnojmené značky Leeda. V Lazy Eye (Lazy Boudoir), kde najdete autorské retro šaty 30.-70.let objevíte vždy kolem 10 šatů ve slevě a navíc každý měsíc Lazy Eye vyhlašuje “tématické slevy”, jako například na šaty s proužky a podobně.

O aktuálních slevách (tzv. vyklízení štendrů) značky Sohpistic by Veronika se dozvíte na jejím FB profilu. My prozradíme, že právě teď můžete výhodně zakoupit v kamenném obchůdku plesové šaty. Showroom 26, který zastupuje více lokálních návrhářů, chystá velkou slevovou klientskou akci na období dubna. Aktuální informace opět najdete na jejich FB stránkách. To u konceptu Parazit nemusíte čekat na nic – využívají fenomén klientské karty. Nakoupíte a s prvním nákupem získáváte kartu a nárok na 5% slevu. Kartička je přenosná – což je skvělé a můžete se dostat až do kategorie “VIP paraziti” a sáhnout si na slevy 20%. V obchodě značky Chatty vás čekají jedny z posledních výprodejovýych kusů. ( takže honem 😉 ) a malé překvapení si připravila i vzpomínaná Kateřina Geisler. 

No a pokud se právě teď pohybujete v Brně stojí za návštěvu Wolfgang/ Urban Fashion Store, kde pro kolekci Fiorina Fury platí 15% sleva, pro ostatní kolekce 30-50% a pro loňskou kolekci DBSW dokonce sleva 70%! 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...