Jaro střední třídy

Jana Minaříková se na české módní scéně pohybuje již pátým rokem a její kolekce se vyznačují spíše nižším počtem modelů a sofistikovanou elegancí připravenou pro okamžité použití. Jistá ruka při šití košil, úpletových halenek a topů je základem úspěchu značky ale rozhodně se nedá říct, že by v tomto bodě ambice končily.

Zatímco podzimní kolekci zdobily klobouky z dílny Kateřiny Čadové, ta aktuální je kouzelná jako obloha letního rána. Základem kolekce je bílá krajka, aplikovaná i vsazovaná, a pánský styl. Košile, kalhoty v pánském stylu, košilové šaty… a ano, zapomenout na barevnou kombinaci by byla osudová chyba. Bílá a světle modrá jsou v tomto případě naprosto dokonalé.

Veronika Benešová, tvořící pod značkou Sophistic by Veronika také vsadila na ready to wear eleganci a ženskost. Veronika se proslavila variabilními šaty Amébis a rozsáhlou kolekcí pro podzim a zimu 2013, prezentovanou na MBPFW. Na rudý kabát budeme pamatovat ještě dlouho… a ani pro jaro značka neopouští výrazně ženskou linii. Tentokrát vsadila na černobílou kombinaci, sukně jsou rozšířené se zvýrazněným pasem. Letní kolekce je počtem modelů minimalistická, propagaci pomáhá osobnost herečky Markéty Hrubešové.

Iveta Pecuchová prezentovala svou jarní kolekci ve velkém stylu. Návrhářka, který vyznává elegantní styl s důrazem na sexappeal nositelky, pro jaro a léto 2014 zvolila spíše světlé barvy. Rozšířené sukně jsou v kontrastu s propracovanými a siluetu podporujícími střihy, volnější topy přímo volají po horkých letních dnech. Za zmínku stojí i modelový střih šatů, s opaskem a ramínky řešenými „hardless“ způsobem.

Petra Balvínová svou jarní kolekci představovala už na MBPFW, (reportáž najdete tady) a v nedávné době se pochlubila také kolekcí na léto. Modely nezapřou rukopis autorky, nechybí zvýrazněný pas, široké sukně, krajka a květy a až romantická barevnost, létu vévodí drobné i větší květy u jara nechybí růžová kostička.

Nejsou to však jen oblečky na cukrové panenky, jarní modely mají někdy až extrémně zvýrazněná ramena a za zmínku stojí i řešení kapes u kalhot a šortek. Do líce vypracované kapsy si troufneme považovat za must-have pro dny, které přijdou.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...