Jedeme naživo! Nová designérská jména, výstavy a workshopy…

Fashion MAP spojila síly s Boho Vintage Concept Store a dočasně obsazuje prostory na pražských Vinohradech. Během tří měsíců se vystřídají tři různá témata v limitovaných instalacích a zváni jste taky na DIY workshopy nebo diskuze o módě a všem, co s ní souvisí.

 

Tváří projektu je naše kolegyně Olga, která má pod palcem taky organizaci a kterou v Boho určitě potkáte. Olga vybrala designéry a spolu s ostatními členy Fashion MAP teamu vyladila program tak, abychom si zpříjemnili podzim a zimu, anebo mohli nakupovat v klidu dárky.

 

Co sama Olga o chystaném projektu říká?  „Nepůjde jen o prodejní akci. Chceme vytvořit prostor, atmosféru a náladu a diskutovat společně o tom, co nás baví nebo štve. Budeme organizovat  workshopy a hned první je se skvělými  holkami z win win love na kterém budeme upcyklovat obyčejné konfekční triko na trendy kus, který skončí v šatníku a ne na smetišti. Celé to vypukne 15. října a prvním tématem instalace bude recyklace, upcycling a materiály.“

Od poloviny října se tak v prostorách boho představí necelá desítka jmen, značek nebo iniciativ. Úplně nový koncept „V Sukni“ představí basic sukně ke všem příležitostem z upcyclovaných materiálů, Jana Bieliková zase přinese limitovanou kolekci recyklovaných ponč pod značkou Milion Dolar. Holky z Win Win Love připravily speciální kolekce a my se moc těšíme na výběr jejich předělaných topů a podzimních kabátků.

 

Kromě ryze recyklovaných kolekcí vytváříme taky prostor pro začínající jména, která podle nás stojí za pozornost. Tereza Otahalíková uvede kolekci oděvů i šperků, Lucie Komárková především šaty, od Barbory Kubičkové si pořídíte něco v KING SIZE. Lucie Erban Marešová se bude prezentovat kolekcí Zrcadlení a Ropes a Paja Papaya se zase postarají o dostatek doplňků z přírodních materiálů. A protože jsme v Boho, bude tu spousta vintage kabelek i doplňků. Kolekce představí i Miluše Gebauerová nebo Veronika Bijok. Pro ty, které víc než oděv baví kresba, chystáme prodejní výstavu grafik.  A kdo nebude mít zrovna náladu na shopping, nebo DIY workshop, může se přijít pobavit o tom jak pečovat o přírodní materiály tak, aby nám co nejdéle vydržely.

 

A jak mluví o projektu majitelka Boho vintage concept store Patricia Madarová? „Těším se, že se otevírají další dveře. Fashion map skvěle pokrývá módní scénu a teď tu bude prostor, aby se její následovatelé mohli osobně setkat s tím, o čem můžou jen číst na webových stránkách. Možnost osahat si, vyzkoušet si a stát se součástí procesu. Hlavně dnes, kdy se všechno odehrává ve virtuálním světě, je to strašně důležité.A taktéž je tu příležitost je inspirovat. Že vintage a moderní design se dá kombinovat. Že je důležité zaujímat se o to, čím se obklopujeme, odkud to pochází a jak to bude dále sloužit. Teorie Udržitelné módy se nejlépe aplikuje v praxi.“

 

Jste srdečně zváni na otevření příští čtvrtek, nebo kdykoli do konce roka, na objevování novinek českých designérů. Sledujte náš kalendář, postupně budeme přidávat workshopy, talky a akce, které budeme v Boho pro vás organizovat. Těšíme se, že se uvidíme a zažijeme společně módu offline. 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...