Jeďte studovat módu do světa

Ať už jste student designér, novinář nebo markeťák, rozhodně stojí za to, obhlédnout světové vody a přinést do lokální módní scény nový vítr. Studium vám přinese spoustu zkušeností, zážitků a znalostí, které v budoucnu dobře uplatníte.

Není angličtina jako angličtina

Mluvíte plynule anglicky? Máte mezinárodní certifikát? To je skvělé, ale není nic lepšího než pár měsíců žít v cizí zemi a navíc pracovat, psát eseje a prezentovat v odborné fashion angličtině, ke které se u nás tak lehce nedostanete.

Kontakty

Dnešní doba si žádá kvalitní kontakty, nemluvě o oblasti jako je móda. V zahraničí najdete nejen nová přátelství, ale seznámíte se i s lidmi, kteří vám můžou (i vy jim) do budoucna hodně pomoct a třeba se dostane i ke společným projektům. Buďte proto aktivní a otevření novým myšlenkám a nápadům.

Odlišný způsob výuky a hooodně praktických úkolů

Pokud jste už ve vyšším ročníku vysoké školy, pak jeden z prvních testů bude přechod na kompletně jiný systém výuky. Například při studiu Fashion Marketingu a Brandingu v Anglii se dostanete k tvorbě marketingových strategií, k analýzám finančních reportů i přípravě komunikačních plánů velkých a globálních značek jako je Nike, Lanvin nebo ASOS. Jasně můžete si v Česku napsat na toto téma bakalářku, ale pravděpodobně vám ji nepovede někdo s reálnými zkušenostmi z praxe. A chcete do budoucna pracovat na lokálním českém trhu? Nevadí, zkušenosti jsou k nezaplacení a spousta věcí se dá aplikovat i na menší české značky a designéry.  Takové věci se jednoduše v Čechách nebo na Slovensko nenaučíte!

Nové prostředí, nové výzvy

Nový domov, univerzita i jiné zvyklosti. Chvíli vám asi potrvá, než si na to 100% zvyknete. Výsledek ale stojí za to, i kdybyste si jen měli uvědomit, jak moc se vám vlastně v Česku líbí.

Přátelé, přátelé, přátelé

Ano, jeden z tak oblíbených důvodů proč studenti vyráží do světa je za poznáním nových přátel. Nezapomínejte ale na to, proč jste opravdu přijeli a že je dobré občas taky místo parties myslet na školu. 🙂

Jak na to?

Možností máte hned několik. Nejčastější z nich bude Erasmus+.  Asi první otázka, která vás napadne je, že domácí univerzita nemá s tou vaší vysněnou podepsanou smlouvu pro výjezd. Nezoufejte, pokud budete dostatečně zapálení a vytrvalí může se vám podařit smlouvu uzavřít. Další možností je pak studium kompletního bakalářského nebo magisterského programu.

Na žebříček těch 5 světově nejlepších fashion univerzit se můžete podívat například tady. 

Máte i vy zkušenost se studiem v zahraničí? Co vám to přineslo? Chcete poradit s výběrem univerzity a oboru? Nebo se zeptat na tipy jak se připravit na výběrová řízení? Pak nám napište na: eventy@fashion-map.cz 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...