Konečně! Světový přístup na pražském mole – Karolína Juříková na MBPFW

Příběh kolekce Karolíny Juříkové se rozvíjel každým kouskem. Bylo to jako hra s lehkostí a transformací materiálu, geometricky spojovanými prvky, barvami a detaily. Na míru ušité korkové boty, make up i vlasy celý koncept ještě podtrhovaly a celá přehlídka byla dotažená do konce.

Hlavní roli sehrál jedinečný materiál, recyklované oděvní kusy a textilní experiment. Slyšeli jste někdy o Artproxu? Jde o starobylou techniku netkaného druhu tapiserie. Patent, který vznikl u nás v Československu! Toto řemeslo již dávno upadlo, dnes už existuje jen jeden stroj a jeden člověk, který ho dokáže obsluhovat. Na rozdíl od gobelínu, tkaného vlákno po vláknu, pracuje Karolína po celé ploše a umožňuje se tím rychlý přepis návrhu nebo skici na podklad textilní malby. Už jen prací s ním, by se dala tato kolekce označit za výjimečnou. Karolína však má ještě něco navíc. Cit pro barvu a neotřelé kombinace. Už dávno jsme netoužili po výrazně žlutých, fialových a zelených lehounkých tílkach, botech nebo těžkých oversized svetrech, jako při sledování její kolekce. plné inspirace.

Tvárnost se kterou Karolína pracovala, je určitě na úrovni zahraničních přehlídek. Nevíme jestli je to jenom ovlivnění studiem na vídeňské University of applied Arts, ale Karolína ve své generaci zaujala jednoznačně místo na předních příčkách.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...