Láskyplné ZÁŘÍ

Nelze si nevšimnout, že počet pražských obchůdků, butiků a galerií orientujících se na současnou autorskou tvorbu za poslední čas výrazně vzrostl. Nejčerstvějším přírůstkem na pražské scéně je pak Galerie ZÁŘÍ, která zakotvila na adrese holešovické Heřmanovy ulice s číslem 33 (shodou okolností jen pár kroků od Galerie Petr Novotný). Nový kreativní prostor se zrodil díky myšlence šperkařek Elišky Lhotské, Ivety Mulačové, Markéty Šumové, Zuzany Babkové a sochařky Michaely Bachoríkové. Nepřekvapí nás proto, že se ve své výstavní činnosti specializuje právě na šperk a jeho nevšední podoby.

Hledáte-li místo, kde tají lidská srdce, pak by Vaše kroky měly zamířit právě sem. SHOP galerie totiž doslova přetéká emocí nejušlechtilejší, neboť leitmotivem celé aktuální expozice je LÁSKA. Zapomeňte však na všudypřítomný tradiční symbol srdce, rudé růže či sentimentální nápisy o citech, které přetrvají věky. Skrze optiku bezmála dvou desítek výtvarníků přináší svěží pohled na tento námět prastarý jako lidstvo samo. Těšit se můžete na neotřelé nápady, ať již ve formě subtilních snubních prstýnků, růžových brýlí či tabulky čokolády, které svou věrohodností dokáží ošálit natolik, že málokdo by se s chutí nezakousl. A dobrou zprávou je nepochybně i skutečnost, že i tentokrát se jedná o výstavu prodejní, tudíž je jen na Vás, zda se originálním šperkem rozhodnete potěšit sebe nebo své blízké. Využít můžete navíc i speciálních Valentýnských nákupů.

Pakliže však máte svátek zamilovaných spojený s poněkud lechtivějšími záležitostmi, rozhodně nepromarněte možnost zhlédnout výstavu s názvem EROEMPATHY, kterou naleznete hned ve vedlejší místnosti. Instalace prací Pavla Opočenského (58) a Jany Šárové (24), v níž se snoubí řemeslo s výtvarným uměním – šperk s kresebným projevem, představuje vzájemnou komunikaci vystavených děl. Jak je patrné ze samotného názvu, který není ničím jiným než složeninou dvou anglických slov „erotica“ a „empathy“, jedná se o jistý smysl pro erotiku.

Ten je oběma autorům společný, o čemž vypovídá nepřehlédnutelná četnost erotických motivů, které především u Opočenského nejsou velkou neznámou, i skutečnost, že múzou a inspirací se zralému šperkaři stala mladičká studentka. Zvídavé dotazy si schovejte na 22. února, neboť nebudete ochuzeni ani o komentovanou prohlídku se samotnými autory. A nezapomeňte, milujte se a množte se. Nehledě na datum v kalendáři.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...