Last minute dárky od českých designérů

Poslední týden před Vánoci umí být náročný a tak přinášíme další tipy na vánoční dárky, tentokrát od českých designérů nejen oděvu a doplňků.

Dnešní vernisáží v 18.00 startuje jedenáctý ročník UMPRUMSHOP, jehož tématem je re-think, re-cycle, up-cycle. Pokud chcete pořídit originální dárek k Vánocům bez výčitek, že podporujete globální, konzumní trh, UMPRUMSHOP je pro vás řešením. „Kurátorský výběr se zaměřuje především na kvalitní lokální produkty, které pozitivním způsobem přispívají k šíření uvědomělého přístupu k nakupování, vlastnění věcí a zájmu o jejich původ. Při výběru jsme také upřednostňovali práce, které byly tvořeny s přihlédnutím na koncept zero waste“, říká koordinátorka projektu, asistentka Ateliéru módní tvorby Alice Klouzková.

UMPRUMSHOP  představí řadu oblíbených autorů, ale i nováčků v oboru. Návštěvníci se mohou těšit například na přešívané svetry Renaty Dračkové, second-handová trička, kterým vdechly nový život autorské potisky Aniny Mengerové, střihy a návody jak si udělat designové módní kousky od Barbory  Procházkové, batohy a ledvinky ze zbytků a starých reklamních bannerů Mikuláše Procházky, nebo brýle, které Ondřej Vicena vytvořil z odložených obrouček. Zastoupeny budou i práce z keramiky a
porcelánu. Zmínit můžeme osázené květníky, které vyrobila a květiny sama vypěstovala Nela Britaňáková, nebo křišťálové vázy Anny Jožové, jejichž součástí jsou barevné střepy.

Otevřeno bude od 18. do 21. 12. vždy mezi 11.00 a 20:00. 

Další možnost k nákupu last minute vánočních dárků připravilo duo LAFORMELA, které zve ve středu 18. prosince od 15.00 do 19.00 do svého showroomu v Dušní 4. Nabízí sample sale a slevu na mikiny a doplňky. Nevíme, jak vy, ale my určitě vyrazíme.

Víkend bude ve znamení vánočních pop – upů. Jeden z nich připravila česká značka doplňků YRNCHE, kterou najdete v Čechově 14. Pop-up bude otevřen celý víkend vždy mezi 11.00 a 18.00 a kromě nákupu skvělých českých doplňků za vás na místě vyřeší i vánoční balení.

Foto: archiv značek

Podobné texty

Barevné plavky a komplety s unikátními geometrickými vzory od Cindy Kutíkové

Česká designérka a grafička Cindy Kutíková přichází s novou...

Opuštěné pláže a vůně citrónů jako inspirace nové kolekce značky Leeda

Lucie Kutálková představila novou kolekci Leeda Flow inspirovanou Sicílií....

Power dressing podle Zuzany Kubíčkové

Co je power dressing? Tento módní styl v 70....

All Season Wedding Club

Lookbook svatební kolekce Terezy Rosalie Kladošové, který vyfotil Vojtěch...