MBPFW: den čtvrtý – intimní romantické divadlo a bláznivá runway party

Čtvrtý a zároveň poslední přehlídkový den pražského týdne módy představil doplnění kolekce značky Pop návrhářky Zuzany Kubíčkové, nové multifunkční kousky Petry Ptáčkové a další bláznivou show Dominiky Kozákové.

Elegance za dveřmi luxusního apartmá

Zuzana Kubíčková, novodobá královna české dámské módy, si při svých přehlídkách libuje v netradičních dějištích i konceptech. Začalo to magickými okamžiky s kolekcí podzim-zima 2017 v novobarokním sále Boccaccio v Grand Hotelu Bohemia, pokračovalo kouzelnou zahradou umístěnou ve výšinách dejvického Hotelu International a poslední couture kolekcí ladně se pohybující po velkolepých prostorech Galerie Rudolfinum, která působila jako pohyblivá umělecká díla doprovázená dokonalými pohyby pánského baletního souboru Národního divadla. A právě když jsem věřil, že už mě nemůže Zuzana Kubíčková překvapit, přišlo pozvání do prezidentského apartmá v hotelu Four Seasons. Za dveřmi nejluxusnějšího (a nejdražšího) apartmá Prahy se odehrávalo intimní divadlo. Modelky oděné do nejnovějších přírůstků rodiny Pop by Zuzana Kubíčková vdechly elegantnímu interiéru život. Klavíristka, baletka, sexy uklízečka, krásky odpočívající na kanape či dívky česající si vlasy v mramorové koupelně.

Pop by Zuzana Kubíčková. Photo: MBPFW

Nejen na modelkách, ale také v šatně prezidentské ložnice, bylo k vidění pětadvacet kousků v jemných pudrových odstínech i tmavších barvách, které rozšiřují  kapsulní kolekci značky Pop, kterou návrhářka uvedla na trh v minulém roce a která si klade jediný cíl – nabídnout ženám nadčasový a kvalitní základ šatníku, který jim bude sloužit dlouhá léta.

Pop by Zuzana Kubíčková. Photo: MBPFW

Šaty, kabátky, plisované sukně, kalhoty s vysokým pasem, topy à la spodnička i elegantní mikiny a krajkové halenky byly zároveň okamžitě k dostání online a ve vinohradském showroomu Zuzany Kubíčkové. Po precizně ušitém kousku z kvalitních materiálů se navíc nemusí bát sáhnout žena jakýchkoliv tvarů a křivek.

Co stálo za konceptem představení kolekce, jaká byla inspirace a proč právě prezidentské apartmá ve Four Seasons?

Baví mě hledat nové způsoby, jak prezentovat to, co dělám. Chci, aby bylo představení kolekce pro pozvané hosty zážitkem, něčím mimořádným, a proto přináším s každou prezentací nějaký nový element, něco, co zákazníci ani novináři ode mě ještě neviděli. Prezidentské apartmá hotelu Four Seasons Prague byla nabídka organizátora MBPFW. Když jsme se tam šli s produkcí podívat, ten prostor samotný nás inspiroval k tomu, že prezentací nahlédneme do dívčího budoáru, kde si dívky čtou, odpočívají, popíjejí čaj, připravují se…

Pop by Zuzana Kubíčková. Photo: MBPFW

Všechny modely, kterými jsi Pop letos obohatila, nabízíš také ve všech vybraných barvách této sezóny? Jak je to s velikostí? Může Pop obléct žena jakýchkoliv tvarů a křivek? Jak dlouho si na svůj kousek zákaznice musí případně počkat?

Ano, většinu modelů nabízím v sezónních barvách. Všechny kusy jsou dostupné ve velikostech 34 – 44 a jsou na objednávku. Výroba trvá 2 až 3 týdny.

Interaktivní performance moderních nomádů

Studentka prestižní pařížské školy Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne a bojovnice za udržitelnost a multifunkčnost oděvů Petra Ptáčková navázala na vlastní koncept moderního nomádství. Deset navrstvených looků nabídlo unikátní kombinaci barev, textur, materiálů i funkčnosti jednotlivých oděvů. Nechyběly také kreativní doplňky. Skládané čepice uvázané mašličkami Petra přenesla z minulé sezóny a doplnila je o ledvinky, tašky, batohy (vytvořené ve spolupráci se značkou Naut, kterou jsme mohli vidět už na přehlídce LAFORMELA či v minulých kolekcích Jana Černého) nebo plášť uvázaný jako karimatku, který zahřeje tělo a stejně dobře poslouží například jako deka na piknik uprostřed zelené mýtiny nebo podložka na jógu na střeše mrakodrapu.

Backstage Petra Ptáčková. Foto: Tomáš Gál

Sama designérka vyběhla na runway, aby za zvuků přírody a hlasů začala rozvazovat a proměňovat jednotlivé kousky v jejich nečekané funkce a variace. Po chvíli se přidalo také publikum, které si mohlo kolekci prohlédnout hezky zblízka. Za tónů Smetanovy Vltavy se kmen moderních cestovatelů několikrát obtočil okolo betonového stromu a obutý do funkčních ponožek zase zmizel. Ti, pro které byla přehlídka Petry Ptáčkové premiérou, se možná ocitli z nečekaného a nepochopeného zážitku poněku v rozpacích. Můžete si být ovšem jisti, že tahle talentovaná návrhářka moc dobře ví, co dělá a kam se svými kolekcemi míří.

Closing party jak se patří

You better work, cover girl, work it, girl, give a twirl and do your thing on the runway! Poslední přehlídka módního maratonu se proměnila v drag ball, jeden velký kýč a oslavu rozmanitosti člověka. Gender-free, bláznivé, barevné, vzorované, lehce frivolní, extravagantní, provokativní a rozhodně ty nejzábavnější modely už třetí sezónu představila slovenská designérka Dominika Kozáková, která se zabývá nejen módou jako takovou, ale také kostýmním výtvarnictvím a scénografií. Tohle grandiózní cirkusové finále zvládlo na poslední chvíli strhnout nálepku nafoukanosti a i na těch nejskeptičtějších ztuhlých tvářích vykouzlit smích. Pražský týden módy uzavřela oslava diverzity těla i ducha a ja si myslím, že je to presně to, co současná společnost potřebuje. Uvědomit si, že právo stát se supermodelkou vlastního života má každý!

Backstage Dominika Kozáková. Foto: Tomáš Gál
Backstage Dominika Kozáková. Foto: Tomáš Gál

Dospělost, batika a martensky na každé noze

Kdybych měl v jedné větě zhodnotit celou sezónu, řekl bych, že čeští designéři konečně dospívají a devátý ročník Mercedes-Benz Prague Fashion Week oslavili fokusem na vysokou nositelnost, prodejnost a multifunkčnost oděvů, znovuobjevením batiky i komplexním pojetím stylingu včetně využití českých šperků i doplňků, které oblékli jak supermodelky, tak instakrálovny. Ach ano a titul exkluzivního obuvníka pro letošní sezónu získává Dr. Martens!

Podobné texty

Fashion Event Dotek představí mladé módní talenty

Milovníky módy a designu čeká v sobotu 23. března...

Ceny Czech Grand Design znají vítěze

Ve Stavovském divadle byly předány ceny Czech Grand Design...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...