Nástup nové generace: Barbora Kubičková

Ano, na české scéně již jednu úspěšnou designérku se stejným příjmením máme. A věříme, že je tu místo i pro druhou „Kubíčkovou“. J  Tato absolventka VŠVU má mladý, netradiční rukopis se špetkou extravagance. Tu můžeme v jejích kolekcích vnímat jako mix nekonvenčních materiálů a tvarů, které příjemně kontrastují s nositelností outfitů. Sama říká: „do svých modelů se vždy snažím vnést něco výjimečného. Ráda používám zvláštní detaily, ať už v podobě barevnosti nebo střihového řešení, které jemně překračuje hranici nositelnosti mých oděvů. Těší mě, když vidím, že se mé modely nosí a zároveň vím, že jejich nositel má pocit, že vlastní něco jedinečné.“

Odlišný styl stejné příjmení. Barbora je talentem, který je na Slovensku známý i díky výhře v Black Card a účasti v soutěži Best fashion graduate. Letos se můžete na její kolekci podívat i na připravovaném Unique Fashion Weeku v Praze.

Pro naše focení se slovenským týmem inspirovaným sportem vznikly letní kšilty, které si v Bratislavě zamilovali natolik, že je Barbora pak začala vyrábět ve větší sérii.

„Jednoduché oversize střihy oděvů v kombinaci se střídmou barevností dokonale ladily s modrou podlahou tenisové haly a terakotovou antukou exteriérového kurtu“, komentuje přípravy Barbora. „Tato kombinace mě zasáhla natolik, že jsem do týdne dala dohromady limitovanou edici PVC kšiltů. Bylo zajímavé sledovat tvárnost jednotlivých oděvů, které jsme při focení použili, neboť byly součástí odlišné kolekce a konceptu. Takže už jsem velmi zvědavá na mix stylů majitelů mé limitky multicolour kšiltů – pro mě dokonalá inspirace!“

Bářin přístup je důkazem, že mladá móda už dávno nejsou jen velké nenositelné kreace. A když jsou mezi námi i takové konkurenceschopné mladé talenty, dává nám to ve Fashion MAP víru, že se naše módní scéna vyvíjí tím správným směrem.

Jste také mladý designér nebo student? Chceme o vás vědět víc! Posílejte lookbooky, focení a popisy kolekcí na silvia@fashion-map.cz. Fashion MAP přes léto objevuje, co se děje v nových (nebo školských) ateliérech.:) Jsme na vás zvědaví, nová generace! 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek