Můj BIO ŽIVOT – novinky

Za poslední měsíc jsem narazila hned na několik zajimavých a inspirujících věcí. Zároveň jsme ale zjistila, že mám trochu problém s vírou, že se věci ještě mají šanci zlepšit. Moderní člověk je jediný živočišný druh, který věří, že svět existuje, proto aby se měl pohodlně. Jaká je ale opravdová cena pohodlnosti? Proč by životní prostředí mělo být sekundární našim bezprostředním potřebám. Je léto a každý si chce užívat život plnými doušky.

Já jsem jednoznačně pro, ale malá nepohodlnost ve jménu ekologie by neměla ovlivňovat naše rozhodnutí… Jak težké je vzít si ven sebou vlastní kohoutkovou vodu a pak ji pít ZTEPLALOU? Utrácíme za sprcháče a šampóny v plastu, když mýdlo je přece tak TĚŽKÉ PŘENÁŠET? Proč si pořád kupuji toxický prášek na praní? Jen proto, že ten obchod s eko výrobky je přece TAK DALEKO… A proč bych si koupila trochu omlácené ovoce, kterému nic není, když chci pro sebe JEN TO NEJKRÁSNĚJŠÍ. Opravdu máme šanci s takovou mentalitou jako lidstvo přežít? Zanechám vás u téhle myšlenky a zkusím něco pozitivního…

Adidas se spojil se společností usilující o záchranu oceánů Parley.tv a společně vytvořili botu vyrobenou z oceánského odpadu. Parley se snaží nejen o vyčištení oceánů a dalšího smysluplného využití těchto materiálů, ale také o globální změnu přístupu k plastu, který nazývají “chybou v designu”. Jejich práci můžete sledovat například na instagramu. O dalších ekologických aktivitách si můžete přečíst víc tady, kde se mimo jiné dozvíte, že společnost zavedla novou metodu suchého barvení, kterou ušetří miliony litrů vody ročně a umístila se letos na 3.místě nejekologičtějších korporací. Takové snahy jsou opravdu obdivuhodné, a i když změny nemusí být tak rychlé jak bychom si přáli, je důležité si uvědomit, že bez usílí právě těchto globálních hráčů se dál neposuneme.

V mnohem menším českém měřítku se ale také dějí zajimavé věci! Příjemným překvapením pro mě byl online supermarket rohlik.cz! Nejen, že nabízejí bio a farmářské potraviny, ale hlavně nebalí do plastu. Jak progresivní myšlenka! K dokonalosti jim chybí rozšíření sortimentu o eko čistící prostředky do domácnosti a hlavně k závazku o vytváření co nejmenšího odpadu, podobně jako to dělá třeba ekonea.cz! Tam mimo jiné poslední dobou rozšíříli nabídku o věci, které opravdu mají smysl. Třeba opravdu ekologická filtrace vody http://www.econea.cz/charcoal-people-bambus-filtracni-uhli-4-ks/  – to se mi líbí!

Fascinující mi taky přijde nová anasová textilie, díky které se už nemusí pěstovat nic dalšího pouze se využívá odpadní produkt. Takhle vypadají opravdu revoluční řešení. http://www.materialtimes.com/vsimame-si/ananasova-textilie-prinese-alternativu-kuze-i-vydelek-1.html

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...