tique.jpg

Neobvyklá nálada u TIQUE by Petra Balvínová

Levitation se skládá z několika podkolekcí a od návrhářčiny oblíbené X siluety se odchyluje směrem k jednoduchosti a rovné linii. Petra se sice svých rozšířených sukní a útlých pasů nevzdává, do popředí však vystupuje blokové členění úvodních modelů, krásně vypracované oversized vesty a kabát z flauše a snížený pas u tweedových šortek a skládaných sukní.
Mimo kabátů mají poměrně významné postavení také pleteniny, a to jak svetry s norským vzorem, tak lehké průsvitné svetříky. V kolekci nechybí ani kožené bundičky nebo kabát, se zvýrazněnými rameny, to základní co však dodržuje kontinualitu návrhářčiny tvorby je použití krajky. Krajkové šaty, topy i sukně, v černé i tělové barvě, v kombinaci se šifonem i krepem. Bohužel ve zpracování tohoto na kvalitu i použití náročného materiálu má TIQUE ještě jasně patrný potenciál. Nezačištěné a přesto rovně střižené okraje nepůsobí dojmem záměru a ani kvalita materiálu neodpovídá jeho použití.
TIQUE předvedla, že dokáže zpracovat i jiná témata, než svěží ženskost. Krásné flaušové modely stejně jako tweed přinesly do růžového světa mužský a minimalistický element a tak nezbývá než se zvědavě těšit na to, jestli se návrhářka v následující kolekci vrátí ke kořenům nebo se posune ještě dál.