Nepřehlédnutelný western trend

Rok 2024 patří westernu. Trend, který je všudypřítomný, prostě nejde přehlédnout. Westernové šílenství naposledy znovu vyvolal Pharell Williams svou kolekcí pro Louis Vuitton na sezónu FW2024 představenou na pařížském týdnu módy, díky které i my prahneme po kovbojském klobouku, kožených kalhotách a výrazné kovové sponě na pásku.

Trend ale není žádnou novinkou a v americké popkultuře nechybí od dob westernů a komercionalizace country hudby. Estetika kovbojských prvků provázela třeba kolekci Calvin Klein pod kreativním vedením Rafa Simonse, Olivier Roustening zase v roce 2021 představil kolekci inspirovanou seriálem od Netflixu „The Harder they Fall“, ve kterém bojují znepřátelené černošské kovbojské gangy. Kovbojské boty i klobouky najdeme v každém videoklipu žánru country music, v současnosti ale trend proráží i do dalších oblastí popkultury. Nosí ho modelky, herci a herečky, i zpěváci a zpěvačky. Z A-list celebrit ho vynesla třeba „Queen B“ Beyoncé na 66. ceny Grammy, oblíbil si ho Harry Styles, Bella Hadid, Hailey Bieber, Kim Kardashian, Julia Fox, Tyla a mnoho dalších.

Kromě high fashion značek nezůstávají pozadu ani ty dostupnější. Levi’s letos představil hned několik novinek – kromě jiného i džíny Ribcage Bells a Levi’s 517, které k westernu skvěle pasují.

Pozadu nezůstávají ani Dr. Martens se svou aktuální kolekcí Gothic Americana, kde si hrají s western trendem po svém. Vysokým ani nízkým modelům nechybí klasické znaky Dr. Martens, navíc mají všechny výrazné a zdobné bílé prošívání.

Podobné texty

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...

Dnes už kultovní Jadony od Dr. Martens slaví deset let

Odvaha a individualita - to přesně charakterizuje nositele Dr....

Tipy: Sandále na horké léto

Sandále patří k létu stejně jako letní bouřka. Mrkněte...

Levi’s Reworked by Natalie Dufková

Nikdy nás neomrzí, když globální značka podpoří lokálního designéra....

Diversity by Dr. Martens

Model 1460 od Dr. Martens letos oslavil 60 narozeniny....