Nová kolekce CHATTY vám připomene, že léto je rozhodně tady

Designerské duo Radka Sirková a Anna Tušková uvedlo pod svou značkou CHATTY novou letní kolekci oblečení day-to-night, která zhmotňuje představu horkého letního dne na pomezí reality a snu.

Tentokrát byl pro letní kolekci inspirací umělec Tishk Barzanji, který ve svých dílech vytváří utopická pozadí a scénáře k zobrazení lidí a situací všedního dne. Jeho barevné kompozice uměleckých děl rozehrávají snový kolotoč scénářů celého dne. Atmosféra letního dne zalitého oslňujícím slunečním světlem, které se pomalu mění v syté podvečerní barvy. Pocit poklidně plynoucího času stráveného s přáteli pod noční oblohou. Mihotající se těžký vánek, zkreslující realitu jako fata morgána.

Právě snová fata morgána je spojujícím prvkem pro celou kolekci, propisuje se do střídání barevných a materiálových kontrastů v dokonalém krejčovském zpracování jednotlivých artiklů. Kolekcí se vine linka precizního ručního prošití v kontrastu s jemnými materiály. I nadále značka používá delikátní přírodní materiály a propracované střihové detaily nejen v, pro studio CHATTY signifikantních, denimových kouscích. V kolekci se též nachází nápadité letní bundy typu bomber, lehký kabát a vesta s koženými detaily lemování. Siluetu podtrhující ženskost si drží několik variant šatů a popelínových topů v kontrastu s kalhoty, šortkami a sakem pánštějšího střihu. To vše hravě podtrhuje luxusní, streetwearem inspirovaný, rukopis studia CHATTY.