Vítězí Paolina Russo

Není to tak dlouho, co se představil line up kodaňského týdne módy a mezi značkami najdeme i některé nováčky. Jedním z nich je i Paolina Russo, značka, která zvítězila v Zalando Visionary Award, soutěži, která konceptuálně nahrazuje Zalando Sustainable Award.

Londýnská firma, kterou v roce 2021 založily Paolina Russo a Lucile Guilmard, si zakládá na výrazné kreativitě s velkým důrazem na pletené oděvy a s cílem podílet se na obrodě řemesel. Značka Paolina Russo ukázala vizionářský přístup a oddanost inovacím prostřednictvím barevných a univerzálních kolekcí z pleteniny, které kombinují tradiční techniky s průmyslovou výrobou. Překlenují tak propast mezi řemeslným dědictvím a technologiemi a zároveň posouvají hranice designu. 

Obzvláště silný dojem udělal na porotu přístup značky ke spolupráci s výrobním řetězcem. Paolina Russo totiž vnímá svůj dodavatelský řetězec jako tvůrčí partnery: díky návštěvám výrobců a práci bok po boku s nimi v továrnách mají zakladatelky možnost učit se z výrobních postupů, získávat odborné znalosti a vytvářet kousky, které mění vnímání tradičních pletených oděvů. Kromě toho značka klade velký důraz na svůj dopad na životní prostředí tím, že dohlíží na etické získávání materiálů, používání přírodních, jednodruhových vláken a spolupráci s certifikovanými výrobci.