Nové místo, nejdelší molo, nejvíce designérů a udržitelná móda

To vše slibuje nadcházející Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW). Přinášíme vám několik tipů, co si tentokrát určitě nenechat ujít. A to doslova, protože pokud vás zajímají jednotlivé přehlídky, můžete využít letošní novinky a koupit si na GoOut.cz téměř na každou vstupenku za 500,- Kč.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week a jeho edice SS20, která startuje 30. srpna a poběží do 6. září s hlavní lokací v karlínské Invalidovně, představí vize módních návrhářů na sezónu jaro/léto 2020. Svou tvorbu předvede rekordní počet návrhářů a značek (21) a také zatím nejvyšší počet vysokých škol oděvního designu (4).

Co si tedy nenechat ujít? 

Historicky první udržitelný blok přehlídek, který letos naplní návrhářka Iva Burkertová se svou značkou ODIVI a návrhář Adam Kost, jehož show se uskuteční s podporou časopisu Elle. Prezentaci Zuzany Kubíčkové, která proběhne 30. srpna v kapli karlínské Invalidovny.

Vlastní lokace na samotné návrhářské prezentace kolekcí jsou rok od roku populárnější a letos je kromě Zuzany Kubíčkové využijí i Dominika Kozáková, návrhářské duo LAFORMELA, Zoltán Tóth a oděvní designérka a profesorka pražské UMPRUM Liběna Rochová, která svou kolekci na MBPFW uvede vůbec poprvé.

Stát za to bude určitě i party oblíbence zdejší scény Jana Černého, která proběhne v klubu Swim.  Jan na ní letos nepředstaví novou kolekci, protože je zaneprázdněn stáží u Louis Vuitton, nicméně fanoušci nemusí zoufat, protože speciálně pro tento večer chystá Jan Souvenir Shop, v němž bude v prodeji exkluzivní a velmi limitovaný set oblečení a doplňků značky JAN spojený právě jen s tímto večerem.

Více informací a všechny detaily se dozvíte v programu Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Chystáte se na pražský týden módy? A na co se nejvíce těšíte? Jsme zvědaví, napište nám do komentářů!

Foto: archiv MBPFW

Podobné texty

Narozeninový LOOKBOOKㅣLana Del Rey a její vintage glamour

Dnešním dnem slaví ikonická Lana Del Rey své 39....

Opuštěné pláže a vůně citrónů jako inspirace nové kolekce značky Leeda

Lucie Kutálková představila novou kolekci Leeda Flow inspirovanou Sicílií....

Power dressing podle Zuzany Kubíčkové

Co je power dressing? Tento módní styl v 70....

Obřad plný alter eg: návrhářka Tereza Rosalie Kladošová představila svatební kolekci

Včera v podvečer představila designérka Tereza Rosalie Kladošová v...