ONE DAY WITHOUT SHOES

Už sedmým rokem se v ulicích měst napříč celým světem setkávaji lidé při příležistosti Mezinárodního dne bez bot. Ten iniciovala značka TOMS, která si stanovila za cíl bojovat s chudobou a znevýhodněnými podmínkami v oblastech třetího světa, a to šalamounským způsobem: prodejem (v bohatých zemích) a rozdáváním bot (v chudých zemích). Obuv je totiž v mnoha oblastech luxusem, který si tamní obyvatelé nemůžou dovolit. Nejhůře na tom bývají děti – bez bot totiž nemůžou chodit do školy. Buď do ní fyzicky nedojdou, anebo je do školy bez nich nepustí.

Mezinárodní den bez bot upozorňuje na to, jak zdánlivě banální a přitom zásadní překážka je nemít boty. Do hnutí se každoročně zapojují firmy, univerzity i slavné osobnosti. Všichni stráví den bez obuvi, aby tak zvýšili povědomí veřejnosti o tomto problému.

Právě dnes, 29.dubna, v Mezinárodní den bez bot, se v Praze uspořádá speciální „bosý pochod“ se živým vystoupením českých hudebníků. Začínat se bude na Žofíně a půjde se přes Smetanovo nábřeží až do kavárny Bajkazyl na Náplavce. Pochod bude doprovázet zpěvačka Never Sol s Janem P. Muchowem, Václav Havelka s kapelou Please the Trees a vše vyvrcholí koncertem Tata Bojs v Bajkazylu. Vyrážet se bude dnes po třetí odpoledne, tak to nepropásněte!

Až se budete ráno obouvat, tak si vzpoměňte, že patříte ve světě k těm vyvoleným. A klidně ráno zůstaňte bosí a přidejte se tak k celosvětovému hnutí bojujícímu za lepší podmínky pro život na této planetě.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...