Pařížská inspirace, díl první

 Momentálně probíhají poslední přehlídky v rámci Pařížského fashion weeku. V Paříži společně s fashion weekem je nejvíce veletrhů, showroomů a fashion eventů ze všech fashion weeků na světě. Ale i mimo fashion week, kdy je jednou z atrakcí focení extravagantních outfitů italské stylistky Anny Dello Russo, je v Paříži na co koukat. Pokud nejste zrovna z průmyslu a módu milujete z pozice jejího uživatele, Paříž má něco i pro vás. V muzeu užitého umění, která sdílí budovu s Louvrem v centru města, se točí výstavy módy, šperků a doplňků jedna za druhou. Pokud jste návrhář a hledáte nejen inspiraci, ale i nejnovější trendy a materiály, nesmíte vynechat textilní veletrh Premiere Vision, o kterém bude druhý díl Inspirace z Paříže. 

Musée d’art decoratif  najdete na stanici metra 1 a 7 přímo v centru Paříže. Má vchod z ulice Rivoli, ale patří mu část rozlehlého paláce Louvre. V Musée d’art decoratif se jen za poslední dva roky vystřídaly například výstavy Louis Vuitton – historie domu a současné inspirace, ještě za doby Marca Jacobse; oděv 19 století; historie domu luxusních šperků Van Cleef and Arpel. Po výstavách se tu kromě seriózních milovníků módy a estetiky toulají třídy pařížských základních škol s jejich učitelkami, které dětem vysvětlují, co je to ‚honzík‘ a kterou část těla v 19. století zvýrazňoval. Ach, Paříž. 

Minulý týden Musée d’art decoratif otevřelo novou výstavu, tentokrát věnovanou Belgickému návrháři Dries Van Noten – Inspirations. Ten v této reflektivní výstavě přiznává inspiraci jinými současnými návrháři, což je, přiznejme, vzácné. Dalším zdrojem inspirace byly pro Van Notena i návštěvy předešlých výstav muzea a archivní oděvy zde dříve vystavené. 

Značka Dries Van Noten samostatně působí od roku 1986 a začínala pánskou kolekcí předvedenou v Londýně. Brzy se však prezentace značky přesunula na týden módy do Paříže a kromě pánské kolekce přibyla i dámská. Výstava Dries Van Noten – Inspirations vás provede po konkrétních odkazech na motivy, filmy, historické oděvy a prostředí, které Van Notena ovlivnily v jeho tvorbě. Co inspirace, to kolekce, jejíž část je vystavena a doprovázena videem z přehlídky. Dílo Dries Van Notena je velmi bohaté stejně jako škála podnětů pro tvorbu. DNA značky Dries Van Noten je překypující kreativita, žádné limity. Za léta svého působení se inspiroval mimo jiné motýly, punkem, polibkem jako takovým, modely od kolegů Kenza, Gaultiera, zlatem, grafickým designem, uniformou, ikonami... velká část výstavy je věnována motivu zahrady a inspiraci kulturami jiných zemí. Na úplný závěr vás kurátoři potěší bohatou selekcí závěrečných minut Van Notenových přehlídek. 

Pro více fotek z výstavy a více více fashion můžete navštívit blog výše zmíněmé Anny Dello Russo.  Pokud plánujete jarní nebo letní víkend v Paříži, přidejte si adresu 107 Rivoli do svého diáře.  Výstava potrvá do konce srpna a lístky se dají zakoupit přímo na stránkách. Vyhnete se tak frontám u pokladen. 😉 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...