City Souls 2: Pomoc v krásných věcech

City Souls je první ucelenou charitativní kolekcí, která spojuje více zvučných jmen z české a slovenské designérské scény a výtěžek putuje na pomoc konkrétním psím útulkům. Minulé léto se designéři poprvé spojili, vytvořili letní kolekci a udělali tak z nakupování letních šatiček a triček úplně odlišný zážitek, jaký jsme doposud v našich končinách neviděli.

City Souls vychází z myšlenky, že město si vybudovali lidé pro sebe a zvířata do něho domestifikovali. Jenomže mnoho dnešních lidí si ze zvířat udělalo “obchod” a považuje je za věci. Nechává je napospas ulicím, nebo je týrá a léčí si na nich své slabé stránky a komplexy. A skupina designérů vůči tomu není lhostejná. Proto se rozhodli pomoci těm, kteří se o opuštěná zvířata starají. Pomoc je v tomhle případě zahalena v krásných věcech. 

“Minulý rok jsme prodejem malé kolekce pomohli dvěma útulkům, kterým jsme zaplatili nové výběhy, veterinární ošetření a krmivo. Podařilo se nám přispět sumou 30 tisíc korun”, vzpomíná Katarína Král, která projekt iniciovala a vedla. “Měli jsme moc velkou radost z prodeje i z ohlasů a proto budeme pokračovat”, dodává. Minulý rok se kromě Kataríny zapojili i Pavel Brejcha, Miro Sabo, Iva z ODIVI a Lenka Chroboková.

Tento rok ale bude větší. Potvrzená jsou jména jako Monika Krobová, La Formela, Miro Sabo, Mirka Horká, Hana Frišonsová nebo Jiří Kalfar. Představí se i talentovaná studentka UMPRUM a celý projekt bude organizačně a koncepčně v rukou Karolíny Juříkové.

Již v květnu se tak v obchodech objeví nová letní kolekce a kromě designových butiků se bude prodávat i v online obchodě ZOOT nebo v Bratislavském Kontaktu.

Úplnou novinkou je blogerská soutěž, kde se na chvíli můžou milovníci fashion stát designéry a navrhnout originální triko. Nejlepší návrhy blogerů se stanou součásti kolekce. My jsme již viděli první návrhy a víme například, že Paulína z blogu diamondandunicorn chystá autorskou fotku. „Do súťaže sa zapájam hlavne preto, že tak svojou troškou prispejem na pomoc opusteným zvieratkám. Ak bude môj design vybratý, budem sa z toho veľmi tešiť“, říká paulinemma.

Fashion MAP se spolu se ZOOT a řetězcem H&M stal partnerem projektu, a tak budeme pravidelně přinášet novinky a nahlížet na to, jak se kolekce rodí. Všechny novinky, fotky a příběhy budeme postupně přidávat. Moc se na to těšíme 🙂 

A pokud máte i vy taky svůj blog, dávku kreativity, nápady a volný čas, neváhejte se přihlásit. Stačí napsat na silvia@fashion-map.cz a obdržíte potřebné info. Kromě vlastního návrhu trička, který bude nést vaše jméno, fotoshootingu, pomůžete konkrétním pejskům v útulcích v Hněvicích a v Lukavicích.

V galerii se podívejte na fotky z minulého ročníku, které vznikli díky fotografce Adéle Havelkové a Anit Nono z Fashionbookuu. 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek