Horké zboží

Co bylo impulzem začat tvořit něco i pro ženy? (Ne, že bychom se ztěžovali! Ve Fashion MAP teamu z toho máme obrovskou radost! )
Začátek byl jednoduchý – začaly za mnou chodit zákaznice, které chtěly to, co viděly v pánském modelu. Je to jednoduché. Hledají to, co jinde nemají.

Je v tvojí tvorbě pro dámy nějaká velká změna?
Já vlastně nedělám moc změny. Proměňuji akorát siluety. Zapínaní nechávám taky pánské. Uvidíme, jakou to bude mít odezvu a jestli se to lidem bude líbit. Ale i nadále budou všechny mé velké prezentace na akcích nebo přehlídkách , vždy jak doteď soustředěné na pány.

Je pro tebe móda pro ženy něčím inspirující?
U mně to bylo spíš obráceně, více mě inspiruje ta pánská. A díky tomu, že dělám módu pro muže se dokážu dívat jinak na tu dámskou. I když tvořím pro ženu, převážně myslím na muže. Ono se dá říct, že je to spíš unisex. Na fotoshootingu, co jsme dělali, byla polovina věcí na modelce pánská. Z košil se dají dělat šaty. V jednom okamžiku může člověk zhodnotit to, jak to vypadá na ženě, a jak to vypadá na muži.  A to mě baví. Kdybych se soustředila jenom na ženy, tak mně to nebude tak naplňovat  a možná se to pak zákaznicím nebude ani líbit.

V tvé ženské kolekci jsi spíš od elegantnějších modelů přešla na mikiny. Myslíš, že je v tom nějaké ovlivnění streetwearovou značkou, ve které jsi předtím působila?
No to si ani nemyslím. Já beru tu mikinu spíš jako takovou elegantnější záležitost. Materiál, který používám je bavlněný úplet, díky němu působí elegantněji. To, že jsem dělala ve streetwearové značce mě spíš utvrdilo v tom, že chci dělat co mě baví a je víc mým stylem.

Kromě toho, že jsi přešla na ženské siluety, máš ještě jednu novinku! Jsi jeden z mála designérů, který se začal zabývat tím, jak využít zbytky materiálů.
Ano, z toho, co nám při výrobě zůstane jako zbytková látka, vyrábíme dětské kusy totožné s těmi dospělými. Baví mě převést pánskou siluetu do menší velikosti a přitom neztratit funkčnost.

Mikiny a šaty od Mirky Horké prodává butik Czech Labels and Friends v Železné ulici na Praze 1. Její pánské modely si můžete také koupit v pop-up storu v Tančícím domě. Ale jak Mirka Horká říká, „ taky se ke mně chodí do showroomu zákaznice jenom tak popovídat nebo na kafe“. Takže když se budete chtít jít podívat na kvalitní módu zjevně již pro celou rodinu ;), víte kde ji a její modely hledat. 😉 

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...