Počátek čerstvé pánské éry?

Designérka Mirka Horká je jedna z mála návrhářek, které razí svoji cestu právě díky kvalitní a originální pánské módě. Letos zazářila rovnou dvakrát. Díky své kolekci na Fashion Shooting Stars a pak i na Prague Fashion weekendu.  Vidím kolem sebe více barev, důmyslné střihy a dokonce i to, že se pánové o sebe starají J. Věci se mění, bude to jěště dlouhá cesta, ale díky  nárustu designerů  a díky všem co mají chuť vypadat dobře, to bude rozhodně cesta rozmanitá. Pánská móda pro mě nemá hranice, baví mě to, že mohu stát či být přímou součástí k utváření jejich osobitého stylu. Ráda mužům pomáhám v cestě stát se gentlemany.” říká  Mirka Horká.

Zuzana Králová, která tento rok představila svou první samostatnou pánskou kolekci má po letošní přehlídce zcela novou představu o módě:  “ Navrhnout pánskou kolekci pro mě byla excelentní zkušenost. Po vytvoření kolekce Bohemicca, mám zcela jasno, že od příštího roku budu navrhovat víceméně unisex kolekce, protože si myslím, že oddělovat dámské a pánské kolekce je v dnešní době koncept trochu přežitý. Mám pocit, že se dámské kolekce přibližují pánským a naopak. Kromě Mirky a Zuzany se do pánskych vod vrhly další známá i nová jména – Monika Drápalová, Leo Macenauer, Jiří Kalfar, Jakub Polanka nebo Zdeňka Imreczeová. Jak se tento trend etabluje a kam se posune život pánskych kolekcí ukážou pravděpodobně další měsíce. Zdá se ale, že prní pokusy již dělají i obchodníci a prodejní galerie.

Tento týden je v Praze v Pánské pasáži na Příkopech pop up store Leo Macenauera a známé české značky Playbag a pánské doplňky se dají sehnat nově i v prodejním prostoru Czech labels&friends v Železné ulici.  Výborným příkladem spojení zahraničnách značek s lokálnimi je unikátní čistě pánský  obchod “The ROOM BY BASMATEE”, který ma za sebou mimo jiné launch party kolekce Sistersconspiracy nebo speciální limitovanou kolekci košil od Kristýny K.

Ve Fashion MAP se budeme těšit na víc takovýchto iniciativ a hlavně, na skvěle oblečené pány v našich ulicích. Je čas na novou generaci českých mužů! 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek