Pražský týden módy startuje už za dva dny. Co nabídne?

Už v pátek 22. března startuje další Mercedes Benz Prague Fashion Week. I tentokrát nabídne maraton přehlídek a zajímavé hosty. Kdo ze zahraničí se chystá do Prahy? Po čtyřech letech do Prahy znovu zavítá zkušená módní novinářka Jessica Michaultová, která bude hlavním spíkrem Fashion Business Talku (26. 3.). Michaultová působila 16 let v The International Herald Tribune, spolupracovala s žijící legendou módní žurnalistiky Suzy Menkesovou, pravidelně referovala o módě pro TV stanici France 24, byla šéfredaktorkou francouzského časopisu Antidote a šéfredaktorkou módního webu NOWFASHION. V programu Fashion Business Talku naváže na své zkušenosti z aktuální pozice vice-president of Industry Relations ve společnosti Launchmetrics zaměřené na datovou analytiku a technologie, bude také hovořit o příležitostech pro módní značky a jak je naplno využít.

Na tvorbu našich návrhářů se přijede podívat také přispěvatel italské edice ikonického módního magazínu Vogue Riccardo Terzo. Milánský módní redaktor, stylista a konzultant módních značek se vedle redakční práce věnuje také výuce – přednáší módní design na Akademii krásných umění Aldo Galli v severoitalském Comu.

Na pražské týdnu módy nebude chybět ani jedno z nejvlivnějších lifestylových médií současnosti, hongkongský magazín Hypebeast, který bude reprezentovat zástupce šéfredaktora Jake Silbert. Silbert se v rámci módy dlouhodobě zajímá o japonský oděvní design a etickou módu. Na pražský módní týden ho doprovodí také fotograf magazínu Hypebeast Eddie Lee žijící v New Yorku. Lee se věnuje módní fotografii, streetstylu a fotografování sportovního prostředí a osobností.

Již tradičně do Prahy dorazí i Guillaume Roujas – renomovaný fotograf, který pravidelně pokrývá nejvýznamnější světové fashion weeky: New York, Londýn, Paříž. Jeho fotografie se objevily v titulech, jako je Vogue France, Vogue Italia, Le Monde či New York Times. Roujas bude i letos oficiálním fotografem přehlídek MBPFW. Jeho snímky tvoří unikátní online galerii současné české módní tvorby na mbpfw.com/galerie.

Obzvlášť velkou radost máme z toho, že do Prahy dorazí i designérka s českými kořeny Martina Špetlová, která je součástí britské módní scény, nicméně své kolekce dvakrát představila také na přehlídkách MBPFW. Krátce po dokončení studií na prestižní londýnské škole Central Saint Martins založila Špetlová svou oděvní značku, jejíž filozofií je vedle osobitého stylu udržitelnost a nulový odpad. Tvorba Špetlové přitom vyniká charakteristickým rukopisem, experimentováním s tvary, barvami i texturami materiálů. Díky šetrnému způsobu výroby zejména v rámci zpracování kůže se Špetlová může jako jediná Češka pochlubit tím, že její kolekce byla vystavena ve výloze prestižního londýnského obchodního domu Selfridges.

Novým hostem MBPFW bude Elsa Poncet – významná osobnost na poli módního byznysu. V minulosti pracovala pro značku Balmain, Christian Lacroix Paris či Sonia Rykiel Paris. V současné době působí na pozici International Retail & Wholesale Director a International Marketing Director pro značku Vanessa Bruno, kde dohlíží zejména na kvalitu výrobků.

A hned v rámci prvního přehlídkového dne v sobotu 23. 3. dostane prostor na mole vítězka designové soutěže Mercedes-Benz Talent 2019 z Mercedes-Benz Fashion Weeku Madrid, Melania Freire. Freire si porotu získala grafickou kolekcí s vlastními malbami a potisky inspirovanými retrospektivní výstavou umělce Davida Hockneyho v londýnském muzeu TATE Modern.

Podobné texty

Opuštěné pláže a vůně citrónů jako inspirace nové kolekce značky Leeda

Lucie Kutálková představila novou kolekci Leeda Flow inspirovanou Sicílií....

Power dressing podle Zuzany Kubíčkové

Co je power dressing? Tento módní styl v 70....

All Season Wedding Club

Lookbook svatební kolekce Terezy Rosalie Kladošové, který vyfotil Vojtěch...