Přehlídky MBPFW: první dojmy 2.

Pokus o rovnováhu přinesl ve druhém bloku kombinaci průměrnosti a pokusů o celek. Výjimečná však byla přehlídka Pavla Berkyho.

Zuzana Kubíčková je synonymem pro křehkost, ženskost a dívčí siluety, a její  zima 2015 nebude jiná. Inspirace sedmdesátými lety pojala Zuzana téměř doslova. Kůže, 3D efekty, nezapracované okraje a průsvitné materiály v kombinaci s hořčicovou a tmavě zelenou.  “Inspirací byly přírodní barvy, materiály a střihy, motivy pláství. Strašně dlouho žiju ve městě a les mi chybí.  Kolekce vychází ze mě, je určená do města, s touhou útéct do přírody,“ říká autorka a my dodáváme, že medové plásty místy doplňují i halucinogenní prvky. Snad inspirované světem lesních hub. 🙂 

Pavel Berky je zpátky a my tleskáme! Kolekce je plná nových tvarů a tmavých barev. “Chtěl jsem vyřešit téma fetiše, ke kterému se pořád vracím, a zasadit ho do současné, běžně nositelné podoby,” říká Pavel. “Nechtěl jsem použít černou, sklouzlo by to do stereotypního klišé,” dodává autor k absenci tradiční barvy.

Komplikované střihy se lehce snoubily s jednoduššími. Overaly a šaty, bundy i kraťasy… Pavlova zima je rozhodně plná inspirace bez toho, aby se v ní opakoval.  Věříme, že i když Pavla čeká stěhování do Londýna, na poli naší lokální fashion zůstane ve hře.

Petra Balvínová úplně neupustila od loňské zvířecí tematiky, plameňáky nahradila kočičími maskami. My moc nevíme, kam dřív skočit a směřovat pozornost – masky, brože, mintové kožené sukně, krajka a stříbrný bomber…  Podle nás je toho příliš daleko od kompaktní podívané, místo chuti zahalit se to působí rozpačitě. “Celé dohromady to tvoří mišmaš, který zapadá do města. Chtěla jsem vytvořit takové oblečení, které ve městě svou přítomností nepoškodí dojem z architektury,” říká Petra Balvínová a dodává, že cílí na “všechny městské ženy”. Pokud máte rádi skládačky, tato kolekce by vás asi bavila.  Pro nás ale měla trochu trpkou příchuť a položili jsme si otázku, zda by neměl být výběr značek a designérů ohraničen jěště jiným způsobem. Premiéra Michaela Kováčika naši diskuzi jěště rozšířila. Nic, co bychom příště nemohli minout. 🙂 

Podobné texty