Přehlídky MBPFW: první dojmy

Koncept společné přehlídky čtyř návrhářů se ukázal jako zcela funkční refresh. Ani společný formát neubral na kvalitě vlastní designérské prezentace. Naopak, vynikly kontrastní přístupy značek.

Pavel Brejcha se pustil do velkých forem a světlých přírodních barev.  Kolekce inspirována sakrálními oděvy a středověkem, byla hodně poklidným začátkem. Důstojnost, vlastní církevním hodnostářům se promítla do tuhosti a pevných materiálů. „Pro mně je tato kolekce hlavně o vnitřním pocitu něco překonat. Dělal jsem ji pro radost. Tvorbu vnímám hlavně jako médium, kde vyjadřuji svoje emoce,“ vysvětluje bezprostředně po přehlídce Pavel. Jeho emoční zpověď si budete moc letos, po odmlce, znova koupit v lokálních obchodech. Ve Fashion MAP jsme zvědaví které modely se rozhodne Pavel uvést. Na české poměry to bude určitě odvážny krok.

La Formela navázala a na oceněnou kolekci SS2015. Plisé, návleky na boty, černá v kontrastu s rudou a zelenou, rozevlátost šifonu v kontrastu s těžkými, tvrdými kabáty. “Idea kolekce jsou hledači diamantů a zlata, klíčová slova jsou tma, diamanty, důl a dřina,” říkají bezprostředně po přehlídce samotní návrháři. Nechybí  inspirace horolezectvím, styling má variabilní prvky, doplňky z lan, karabiny a skoby. La Formela je právě tak tvrdá a odhodlaná, jak ji máme rádi. Velký potlesk za výběr hudby a na příště se těšíme na větší posun.

Odivi s její typickou lehkostí rozvířila vody a nebála se poslat na molo modelku se snowboardem na zádech. “Vždycky jsem kombinovala sport a fashion, ale teď je to úplně extrémní,“ říká sama návrhářka, která nás baví. Celek má linku, radost a styl.  Odivi představila dynamickou kolekci plnou energie na pomezí města a zimních sportů – nejen funkčními materiály ale i detaily – gumičková potítka, náramky, huňaté rukavice, batoh. Základní ODIVI tvary spojeny s detaily které podpoří akční život superhrdinů. „Kolekce se jmenuje Temporary kings, protože všichni jsme jednou nahoře a jednou dole. Hlavní myšlenkou je dočasnost a nadčasovost,“ uzavírá autorka.

Chatty se drží své linie, modelům nechybí variace na osvědčené střihy a punkové pojetí pastelových barev a materiálů. Trochu se zdá, že značka, která má tradici ztrácí tempo. Možná ale jen oddychuje a nabírá na síle. Jsme zvědaví! 

Podobné texty