Šance pro české i slovenské designéry: Zalando Visionary Award

Mít přehlídku na kodaňském týdnu módy (CPHFW)? Sen, který se může splnit už příští sezónu. Stačí k tomu jen odvaha a přihláška do Zalando Visionary Award na sezónu SS25. Zájemci se mohou přihlásit do do 8. dubna, 29. pak bude zveřejněna vítězná značka.

James Cochrane

Vítěze vybere mezinárodní porota složená z předních osobností módního odvětví, zástupců společnosti Zalando a představitelů kodaňského týdne módy. Vítězná značka se stane součástí programu nadcházející sezóny CPHFW SS25, která proběhne v srpnu 2024. Kromě samotné účasti získá vítěz i odměnu ve výši 50 000 eur a finanční podporu pro produkci přehlídky.

Každý, kdo bude chtít získat cenu, musí prokázat, jakým způsobem ovlivňuje jeden nebo více následujících pilířů, a to nad rámec samotných požadavků kodaňského týdne módy: 

Kreativita a design: výrazná vizuální estetika odrážející identitu značky a její individualitu, kterou v život proměňuje nejen samotný design, ale i použité vzory nebo textilie; zároveň zvládá zachycovat a pracovat s duchem doby.

Sociální dopad: značka podporuje diverzitu, rovnost a inkluzi na všech úrovních své firmy, v reklamních kampaních i samotném sortimentu. Přispívá ke smysluplným diskusím – například o sociálních otázkách, prosazuje transparentnost nebo podporuje nejrůznější komunity.

Inovace: značka využívá a podporuje inovativní výrobní techniky k vytváření nadčasových kolekcí. Inovativní výrobní techniky mohou zahrnovat hledání nových materiálů, zavádění nových technik barvení a začlenění nejmodernější technologie představující budoucnost módy do jejich dodavatelského řetězce. 

Pro více informací navštivte copenhagenfashionweek.com

Podobné texty

Opuštěné pláže a vůně citrónů jako inspirace nové kolekce značky Leeda

Lucie Kutálková představila novou kolekci Leeda Flow inspirovanou Sicílií....

Power dressing podle Zuzany Kubíčkové

Co je power dressing? Tento módní styl v 70....

Sweetribs – totemická mini kolekce od Vona

S létem přicházejí podivná očekávání. Sweetribs - nová kolekce...